شرایط تازه شهروندان تهرانی برای تسهیلات جهش مسکن

به گزارش مجله فناوری، به گزارش خبرنگاران، محمود محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره شهرهای پیش بینی شده در طرح جهش مسکن برای متقاضیان ساکن در شهر تهران گفت: متقاضیان این پروژه، پس از بررسی اطلاعیه های مرتبط، در سامانه جامع طرح های حمایتی مسکن ثبت نام کنند. یکی از شروط اصلی ثبت نام در پروژه های هر شهر، سابقه 5 سال سکونت در آن است. بر اساس اطلاعیه سامانه، ساکنان کلان شهر تهران صرفاً می توانند در شهرهای نو پرند، هشتگرد و ایوانکی ثبت نام کنند.

شرایط تازه شهروندان تهرانی برای تسهیلات جهش مسکن

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی اضافه نمود: درخواست های تهرانی هایی که به این موضوع توجه نکرده و شهرهایی نظیر رودهن، بومهن و دماوند را برگزیده اند، در فرآیند بررسی شرایط متقاضیان مردود خواهد شد. این موضوع درباره ساکنان سایر شهرها نیز صدق می کند و متقاضیان باید شهر با سابقه سکونت بیش از 5 سال را برگزینند و در کلان شهرهایی که پروژه تعریف نشده، از میان شهرهای تازه استان محل سکونت انتخاب کنند.

سقف تسهیلات 450 میلیون تومانی در انتظار تایید شورای عالی مسکن

وی در ادامه با اشاره به صدور اطلاعیه های تازه درباره طرح جهش مسکن در هفته های آینده اظهار کرد: برای ساکنان شهر تهران، شرایطی منظور شده تا در کنار امکان مشارکت در پروژه های ساخت مسکن، صرفاً از تسهیلات این طرح برای پیش خرید مسکن در مناطقی از شهر تهران در حوزه خود مالکی استفاده کنند. جزئیات این پیشنهاد در هفته های آینده از سوی وزارت راه وشهرسازی اعلام خواهد شد.

محمودزاده در پایان درباره اندازه تسهیلات منظور شده برای متقاضیان طرح جهش مسکن نیز اظهار کرد: براساس آخرین تصمیمات اتخاذ شده، سقف تسهیلات در این پروژه کلان ملی، برای متقاضیان تهرانی 450 میلیون و برای کلان شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت 400 میلیون تومان خواهد بود. همچنین برای سایر مراکز استان ها 350 میلیون، دیگر شهرهای کشور 300 میلیون و برای روستاها در دامنه 200 تا 250 میلیون تسهیلات در نظر گرفته شده است.

منبع: فارس

آخرین اخبار حوزه مسکن را در صفحه بازار مسکن خبرنگاران بخوانید.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1393

به "شرایط تازه شهروندان تهرانی برای تسهیلات جهش مسکن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط تازه شهروندان تهرانی برای تسهیلات جهش مسکن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید