عصبانیت عشاق فوتبال از فهرست فرانس فوتبال

به گزارش مجله فناوری، لابد می گویید این ها دیگر چه دل خوشی دارند! در روز سقوط ترسناک بورس و آرای الکترال بایدن و تلفات کرونا و مسائل مالی، عکسشان را به انتخاب های یک مجله فوتبالی اختصاص داده اند آن هم در یک گزینش فانتزی از بهترین تیم های منتخب قرن.

عصبانیت عشاق فوتبال از فهرست فرانس فوتبال

روزنامه هفت صبح در ادامه نوشت: راستش کمی به فرانس فوتبال حسودی کردیم، چون این جور انتخاب های به ظاهر فانتزی (به ظاهر؟ لابد در باطن خیلی هم جدی و دقیق است!) معمولا در کارنامه ما می گنجد. ما باید به سلیقه خودمان بهترین های تاریخ فوتبال را تعیین می کردیم.

در تیم اول این انتخاب کارشناس ها بعد از یک رای گیری مفصل تیم را 3-4-3 بسته اند تا کمی از بار وفور بازیکنان تهاجمی و کمبود مدافعان نامدار بکاهند. درون دروازه یاشین و در دفاع راست کافو و در دفاع چپ مالدینی و وسط بکن باوئر. اما در میان هفت بازیکن خط میانی و خط حمله تنها دو هافبک کلاسیک وجود دارند و 5 مهاجم انتخاب شده اند.

این دو هافبک نه زیدان است نه دی استفانو و نه پلاتینی. در تیم اول ژاوی هرناندز و لوتار ماتئوس قرار گرفته اند که خب هردویشان مهمان ما در ایران شده اند. ژاوی و ماتئوس، سپس مارادونا و پله در سمت چپ و راست حضور دارند تا با یک تیم نامتوازن روبه رو باشیم. حضور پله به عنوان وینگر از عجایب این انتخاب بی قاعده است که حتی از عدم حضور زیدان هم عجیب تر و غیرقابل هضم تر است. سپس در جلو مسی و رونالدو در گوش های چپ و راست و رونالدو نازاریو هم در نوک حمله حضور دارد.

طبیعی است که از این تیم منتخب ناراضی باشیم. می شد پله را به نوک حمله برد به جای رونالدو نازاریو و زیدان را به جای او در خط هافبک قرار داد. یعنی خط هافبکی شامل ژاوی و ماتئوس و زیدان و در جلوی این خط مارادونا به عنوان یک شماره 10واقعی حضور پیدا می کرد و مسی و کریستیانو رونالدو و پله سه شاخه خط حمله بودند.

هرچند در طراز نوابغ فوتبال حتی به جای ماتئوس هم می شد دی استفانو و حتی پلاتینی را قرار داد و تازه همه این تمهیدات را انجام دادی و باز می بینی نام یوهان کرویف در تیم اول نیست! فرانس فوتبال دو تا تیم دیگر هم انتخاب نموده که پر از شگفتی است. مثلا هافبک تیم دوم آندره پیرلو است که به رغم شایستگی هایش عجیب است تا تیم دوم صعود نموده باشد و در تیم سوم هم بازیکنانی مثل تیری آنری و یوهان نیسکنس حضور دارند که این مجموعه شگفتی ها را کامل می نمایند.

در این تیم های دوم و سوم بوفون و نویر دروازه بان هستند که انتخاب های مناسبی است، هرچند جای کاسیاس و الیور کان و گوردون بنکس خالی است. در تیم دوم کارلوس آلبرتو دفاع راست است و در تیم سوم فیلیپ لام؛ که شخصا زانتی را به لام ترجیح می دهم. در دفاع چپ هم روبرتو کارلوس و پل برایتنر گزینه های دفاع چپ بوده اند و خب جای آندریاس برهمه خالی است.

خط هافبک تیم دوم با رایکارد و زیدان و دی استفانو و پیرلو بسته شده و خط هافبک تیم سوم با نیسکنس و اینی یستا و دی دی و پلاتینی. سه مهاجم تیم دوم گارینشا و رونالدینیو و کرویف هستند و سه مهاجم تیم سوم هم جورج بست و تیری آنری و مارکو فان باستن. این انتخاب های جنجالی واکنش های زنجیره ای در عالم فوتبال ایجاد نموده که بیشتر به خاطر صندلی فرانس فوتبال در این نوع انتخاب های کارشناسی است.

منبع: فرارو
انتشار: 30 دی 1399 بروزرسانی: 30 دی 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 886

به "عصبانیت عشاق فوتبال از فهرست فرانس فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عصبانیت عشاق فوتبال از فهرست فرانس فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید