مرگ در شب چه زمانی اتفاق می افتد؟

به گزارش مجله فناوری، شواهد نشان می دهد که عملکرد نامناسب عروقی مخصوصاً حرکت سریع چشم ها می تواند عاملی برای افزایش مرگ و میر دم صبح باشد. مسائل عروقی و عملکرد نامناسب هم می تواند ایست قلبی را در اواخر شب ایجاد کند.

مرگ در شب چه زمانی اتفاق می افتد؟

همه ما یک سوم زندگی را خواب هستیم بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از افراد در خواب می میرند.

تفاوت مهمی بین مرگ در شب مخصوصاً برای افراد سالم و مرگ در خواب مخصوصاً در حالتی که فرد کاملاً ناهوشیار نسبت به محیط اطراف است، وجود دارد. افراد در سنین بالا و آن هایی که بیماری های خیلی شدید دارند، ممکن است از این شرایط بترسند.

البته گاهی اوقات در موارد نادری کالبد شکافی پیشنهاد می شود تا علت اصلی مرگ در خواب معین شود که معمولا برای افراد جوان و بچه هایی که ناگهان در خواب مرده اند اتفاق می افتد.

ممکن است علت مرگ واضح و مشهود نباشد. ممکن است فرد به دلایل طبیعی یا حتی سن بالا مرده باشد. خانواده و دوستان هم ممکن است از این قضیه تعجب نمایند.

تروما، مسمومیت و دارو ها

در برخی از موارد مرگ بر اثر برخی از عوامل بیرونی که یا مستقیماً به وسیله محیط یا عوامل دیگر است، اتفاق می افتد. مثلاً زلزله که ساختمانی را تخریب نموده، می تواند باعث مرگ ترومیک یا مرگی باشد که بر اثر آسیب دیدگی جسمانی رخ داده است. سم کربن مونوکسید به علت مشکل تهویه یا دستگاه های گرم نماینده می تواند عاملی برای مرگ باشد.

شواهد نشان می دهد که عملکرد نامناسب عروقی مخصوصاً حرکت سریع چشم ها می تواند عاملی برای افزایش مرگ و میر دم صبح باشد. مسائل عروقی و عملکرد نامناسب هم می تواند ایست قلبی را در اواخر شب ایجاد کند.

حملات قلبی زمانی است که سلول خونی که بافت عضلانی را تغذیه می نماید، مسدود می شود و این بافت آسیب می بیند یا می میرد و در نتیجه مسائلی مثل حملات قلبی ایجاد می شود.

اگر خون نتواند جریان پیدا کند، سیستم های دیگر بدن هم به سرعت نابود می شوند و مرگ اتفاق می افتد.

بی نظمی در ضربان قلب

فرد می تواند مسائلی مثل بی نظمی را تجربه کند که روی سیستم الکتریکی بدن تاثیر گذار است. در نتیجه شرایط قلب آشفته می شود. انقباض و انبساط به صورت نامنظم، خیلی تند یا خیلی کند اتفاق می افتد که همگی روی سلامت قلب و مرگ در خواب موثر هستند.

آپنه مرکزی خواب

آپنه مرکزی خواب اساساً اختلالی است که باعث توقف تنفس افراد می شود و به طور مداوم هنگام خواب اتفاق می افتد. این اتفاق زمانی رخ می دهد که مغز سیگنال های الکتریکی مناسب را به ماهیچه هایی که مکانیسم های تنفسی را کنترل می نمایند در طول خواب ارسال می نماید که از ساقه مغزی نشأت می گیرد. معمولا زمانی اتفاق می افتد که سطح اکسیژن در بدن به شدت افت می نماید و در نتیجه بدن روند طبیعی را پیش نمی گیرد.

سندروم مرگ ناگهانی

سندروم مرگ ناگهانی اولین بار در سال 1917 گزارش شد که شرایط بسیار زیادی را در بین افراد ایجاد کرد. علل اصلی این مرگ هنوز نامعین است. اساساً افراد جوان و سالم را درگیر می نماید و به همین علت نمی توان علتی برای مردن را پیدا کرد. هنوز دانشمندان مطمئن نیستند که این سندروم چگونه افراد را می کشد.

آنوریسم مغزی

آنوریسم مغزی اساساً یک نقطه ضعیف در دیواره رگ های خونی در مغز است. یک نوع بالون نازک می باشد که با خون پر می شود و زمانی که خون در طول رگ پمپاژ می شود، ضعیف شده و ورم می نماید.

اگر فشار بیش از حد اتفاق بیفتد، آنوریسم مغزی به طور کامل رخ می دهد. خون ریزی فقط چند ثانیه انجام می شود و تخریبی در سلول های مغز اتفاق می افتد و فشار داخل جمجمه بالا می رود. اگر فشار بیش از حد زیاد شود، قطعاً جان فرد را به سرعت خواهد گرفت.

ویروس D 68

این ویروس اولین بار در سال 1962 کشف شد و در سال 2014 هم افزایش زیادی در گزارش در خصوص این ویروس داشتیم. این ویروس وحشتناک عامل ایجاد مسائل تنفسی خفیف تا شدید بود و گاهی اوقات بدون هیچ علامت جان فرد را می گرفت و خطر آن از ابولا بیشتر شده بود. این شرایط می تواند مسائل تنفسی را تشدید کند و صدای خس خس سینه را در افراد بالا ببرد. ضعف عضلانی و التهاب نخاعی ایجاد کند و در نتیجه وحشت در فرد افزایش پیدا می نماید.

مرگ بر اثر عفونت لزوماً رایج نیست، اما گاهی اوقات علائم آن به میزان کافی خطرناک هستند و جان فرد را می گیرند.

غرق شدن در خشکی

همه ما می دانیم که ممکن است افرادی در دریا غرق شوند و اصلا هم جای تعجب نیست، اما بسیاری از افراد با واژه غرق شدن در خشکی آشنا نیستند که بسیار وحشتناک است. در واقع این یک نوع غرق شدن است که حتی می تواند بعد از بیرون آمدن از آب اتفاق بیفتد و مفهومی است که برای شرح دادن، از آن استفاده می نمایند.

در واقع زمانی اتفاق می افتد که آب زیادی به بدن فرو رفته و در گلو و ریه ها وارد شده است که معمولاً باعث ایجاد علائم می شود؛ گاهی اوقات خفیف و گاهی اوقات شدید است. این مشکل می تواند در تنفس فرد اختلالاتی را ایجاد کند و در طول زمان بدتر شود.

منبع: فرادید
انتشار: 24 مهر 1401 بروزرسانی: 24 مهر 1401 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1658

به "مرگ در شب چه زمانی اتفاق می افتد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرگ در شب چه زمانی اتفاق می افتد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید