معاون وزیر نیرو: آبرسانی به 10 هزار روستای کشور در دستور کار دولت سیزدهم واقع شده است

به گزارش مجله فناوری، معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو گفت: آبرسانی به 10 هزار روستای کشور در دستور کار دولت سیزدهم واقع شده است.

معاون وزیر نیرو: آبرسانی به 10 هزار روستای کشور در دستور کار دولت سیزدهم واقع شده است

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، احمد حیدری امروز در حاشیه بازدید از سد های سیلوه و کانی سیپ در شهرستان پیرانشهر گفت: آبرسانی به 10 هزار روستای کشور در دستور کار دولت سیزدهم قرار گرفته است در این راستا شهر های دارای مشکل آب شرب نیز مورد بازنگری قرار خواهند گرفت تا از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار شوند.

وی با تاکید بر مدیریت منابع آب در کشور گفت: دولت سیزدهم و مجلس شورای اسلامی در بودجه 1401 کل کشور اعتبارات خوبی را برای صنعت آب برق اختصاص داده اند که می تواند تحول بزرگی در این صنعت ایجاد نماید.

معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو در مورد طرح های آبرسانی در شهرستان پیرانشهر نیز گفت: از محل اعتبارات محرومیت زدایی اعتبارات مطلوبی به این امر اختصاص یافته که با این اعتبارات عملیات اجرایی دومجتمع روستایی شروع و دو مجتمع دیگر نیز در برنامه های اجرایی قرار گرفته است.

معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس شورای اسلامی وزیر نیرو گفت: مطالعات اولیه تصفیه خانه آب پیرانشهر به اتمام رسیده و برنامه های جامعی برای تامین آب شرب مردم پیرانشهر و روستا های اطراف آن تدوین شده است.

احمدی اضافه نمود: در این راستا در کوتاه مدت و تا در مدار قرار گرفتن تصفیه خانه، آب شرب پیرانشهر از چاه های نو یا سد کانی سیپ تامین خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز در این بازدید گفت: تامین آب شرب روستا های استان در قالب جهاد آبرسانی برنامه ریزی شده و وزارت نیرو نیز در این خصوص برنامه های جامعی را در دستور کار دارد.

اتابک جعفری اضافه نمود: در این راستا در مدت زمان 30 ماه کل روستا های به جامانده، از آب شرب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.

وی گفت: در آذربایجان غربی قریب به هزار میلیارد تومان به این امر اختصاص یافته که برای 370 روستا آبرسانی خواهد شد.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 7 تیر 1401 بروزرسانی: 7 تیر 1401 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1582

به "معاون وزیر نیرو: آبرسانی به 10 هزار روستای کشور در دستور کار دولت سیزدهم واقع شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون وزیر نیرو: آبرسانی به 10 هزار روستای کشور در دستور کار دولت سیزدهم واقع شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید