هتل ها از چه زمانی آغاز به فعالیت می کنند؟

به گزارش مجله فناوری، با شیوع گسترده ویروس کرونا یکی از نخستین مشاغلی که تعطیل شد، هتلها بودند و حالا با فرایند رو به کاهش آمار مبتلایان هتلها فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

هتل ها از چه زمانی آغاز به فعالیت می کنند؟

تسنیم:بعد از شیوع ویروس کرونا یکی از بخشهایی که بیشترین آسیب را به لحاظ اقتصادی از این ویروس دید مشاغل مرتبط با گردشگری بود و به دنبال آن هتلها هم با ضررهای زیادی روبرو شدند.

هرچند که بخشی از این هتلها به مصوبات وزارت میراث فرهنگی مبنی بر بازپرداخت پول مسافران بدون اخذ جریمه عمل نکردند و به جای پرداخت پول، حق جابه جایی زمان سفر را به مسافران خود اعطا کردند.

حالا باید دید این هتلها از چه زمانی فعالیت خود را شروع می کنند؟

تا به امروز هیچ اظهارنظر رسمی درباره زمان بازگشایی هتلها اعلام نشده است اما آنگونه که پیداست تصمیم گیری در مورد بازگشایی هتلها به ستادهای استانی کرونا محول شده و این ستادهای استانی هستند که با توجه به شرایط بیماری در هر استان و شهرستان نسبت به بازگشایی هتلهای آن منطقه تصمیم گیری می کنند.

فعالیت هتلها در برخی استانها شروع شده و اغلب این هتلها در استانهایی واقع شده اند که به نسبت شرایط بهتری در آمار مبتلایان به ویروس کرونا دارند.

جامعه هتلداری کشور منتظر خبر رسمی بازگشایی هتلها

البته در بحران کرونا برخی هتلها با هماهنگی وزارت میراث فرهنگی و وزارت بهداشت اقدام به فعالیت می کردند و در واقع در نقش نقاهتگاه به بیماران کرونایی در حال بهبودی خدمات ارائه می کردند، اما آمار این هتلها چندان زیاد نبود و جامعه هتلداری کشور منتظر خبر رسمی بازگشایی هتلها هستند.

بعد از لغو دستور منع سفرهای بین استانی لازم بود در هر استان تعدادی هتل با هماهنگی ستاد کرونای همان استان شروع به فعالیت کنند چرا که سفرهای ضروری و اداری بین آستانها هم شروع شده است بنابراین باید حداقل اقامتگاههایی در هر شهرستان پیش بینی شود.

اگر هتلهای تعیین زیر نظر ستاد کرونای هر استان فعالیت خود را شروع کنند امکان نظارت دقیقتر در راستای اجرای پروتکلهای بهداشتی مرتبط با بیماری کرونا در آنها بیشتر خواهد بود و می توان درصد ابتلای مسافران را تا حد زیادی کاهش داد اما اگر در فقدان هتلها مسافران به اقامتگاه های بدون مجوز و غیر رسمی بروند امکان پایش آنها وجود نداشته و ممکن است همین سفرهای اندک فعلی منجر به شیوع دوباره ویروس شود.

این بازگشایی نصف و نیمه توان جبران خسارتهای وارد شده به هتلهای هر استان را ندارد اما در برخی استانها مانند همدان شرایط هتلهای آسیب دیده مورد بررسی قرار گرفته و با هماهنگی بخشهای اقتصادی استانداریها و جدای از بودجه مورد نظر وزارت میراث فرهنگی مورد حمایت قرار گرفته اند.

هرچند که هنوز اعلام رسمی درباره شروع فعالیت کامل هتلها منتشر نشده اما پرواز ایرلاینها برقرار شده و به دنبال آن فعالیت هتلها هم به صورت غیررسمی در برخی شهرهای مسافرپذیر شروع شده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 504

به "هتل ها از چه زمانی آغاز به فعالیت می کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هتل ها از چه زمانی آغاز به فعالیت می کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید