پنجاهمین شنبه اعتراضی در فرانسه برگزار شد

به گزارش مجله فناوری، معترضان فرانسوی برای پنجاهمین شنبه متوالی در اعتراض به سیاست های دولت این کشور به تظاهرات پرداختند.

پنجاهمین شنبه اعتراضی در فرانسه برگزار شد

به گزارش گروه بین الملل مجله فناوری، هزاران فرانسوی روز شنبه برای پنجاهمین بار متوالی به خیابان ها آمدند و در اعتراض به سیاست های دولت این کشور به تظاهرات پرداختند.

بر اساس گزارش ها تظاهرات کنندگان در پاریس حضور گسترده ای داشته و در اعتراض به سیاست های دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهور این کشور به راهپیمایی پرداختند.

در شهر تولوز نیز تظاهرات کنندگان نیز تجمع های اعتراضی برگزار کرده و پلیس با استفاده از گاز اشک آور تلاش کرد تا تجمعات را متفرق کند.

از اواسط نوامبر سال گذشته میلادی هزاران نفر از مخالفان دولت امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه تظاهرات کرده اند. این تظاهرات ها نخست مسالمت آمیز بودند اما با دخالت پلیس درگیری های خیابانی را به دنبال داشته است.

در حالی که دولت فرانسه از برنامه های خود برای افزایش مالیات بر سوخت و اقدامات دیگر چشم پوشی کرده، اما معترضان این کشور همچنان شنبه های هر هفته در خیابان های فرانسه حضور پیدا کرده تا ابراز نارضایتی از دولت این کشور را نشان دهند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 32

به "پنجاهمین شنبه اعتراضی در فرانسه برگزار شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجاهمین شنبه اعتراضی در فرانسه برگزار شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید