کرونا در اروپا، از مرگ سریع پس از تزریق فایزر در آلمان تا درخواست ایجاد مکانیسم اروپایی پیشگیری از پاندمی ها

به گزارش مجله فناوری، رئیس جمهور آلمان با اشاره به وجود آمدن شکاف های عمیق اجتماعی در دوران کرونا خواهان معالجه آن شده و وزیر بهداشت آلمان هم ایجاد یک مکانیزم مشترک اروپایی برای جلوگیری از پاندمی ها را خواهان شد.

کرونا در اروپا، از مرگ سریع پس از تزریق فایزر در آلمان تا درخواست ایجاد مکانیسم اروپایی پیشگیری از پاندمی ها

با ما سفر کنید و با تور ترکیبی اروپا پاییز 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، شیوع انواع ویروس های جهش یافته به ویژه ویروس هندی در اتحادیه اروپا نگرانی های زیادی را ایجاد نموده است.

جدیدترین اخبار کرونا در اروپا حاکی از آن است که دولت انگلیس می خواهد در 14 ژوئن در این باره تصمیم گیری کند که آیا کاهش محدودیت های برنامه ریزی شده با توجه به شیوع ویروس هنندی در این کشور باید اجرایی گردد.

وزیر بهداشت انگلیس در این باره گفته است: ما یک تصمیم نهایی درباره گام چهارم کاهش محدودیت ها که عظیمترین گام در نقشه زمان بندی است خواهیم گرفت. تا به حال پیشنهاد کاهش بسیاری از محدودیت ها برای 21 ژوئن از طرف دولت برنامه ریزی شده بود.

رئیس جمهور آلمان از به وجود آمدن شکاف های عمیق در جامعه آلمان اطلاع داد

فرانک والتر اشتاین مایر، رئیس جمهور آلمان هم با توجه به پیشرفت های اجرا شده در راستا مبارزه با بحران کرونا از آلمانی ها خواست به اختلافات موجود در دوران کرونا سرانجام داده و دوباره به هم نزدیک شوند.

وی امروز (یکشنبه) تاکید نمود : ما باید زخم هایی را که کرونا به جامعه ما زده است درمان کنیم.

وی با اشاره به اینکه صبر بسیاری انسان ها به سرانجام رسیده و اعصاب ها بهم ریخته است ، دوستی ها از بین رفته و خانواده ها دچار شکاف شده اند همچنین از به وجود آمدن شکاف های عمیق در جامعه آلمان در دوران کرونا اطلاع داد.

اشتاین مایر تاکید نمود که معالجه این زخم ها به مفهوم نزدیکی دوباره است. وی گفت: ما باید دوباره پل هایی بین انسان ها و گروه هایی که در این پاندمی با هم دشمن شده اند بسازیم.

بیش از 8 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح امروز از ابتلای 8500 مورد جدید به کرونا در این کشور اطلاع داد که به این ترتیب نرخ مبتلایان به ازای هر 100 هزار نفر به 83.1 کاهش پیدا کرد. 71 نفر دیگر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

مرگ سریع یک مرد بعد از تزریق واکسن فایزر در آلمان

یک مرد بعد از تزریق واکسن فایزر-بیون تک در کلینیکی در شهر انپتال در غرب آلمان مرد. پلیس تحقیقات در این زمینه را شروع نموده است. به گفته مسئولین مربوطه یک مرد مسن با بیماری های زمینه ای صبح واکسینه شده و کمی بعد به فوریت های پزشکی احتیاج پیدا کرد و بعد از آن شرایط سلامتش به قدری وخیم شد که حدود یک ساعت بعد در کلینیکی درگذشت.

هشدار درباره پیچیده شدن شرایط کرونایی آلمان در پاییز

کارل لایتر باخ، از کارشناسان وزارت بهداشت حزب سوسیال دموکرات و مشاوران دولت آلمان هم با تاکید بر اینکه روزهای عظیم این همه گیری خدا را شکر به سرانجام رسیده در عین حال تاکید نمود که این پاندمی می تواند همچنان دوران طولانی تری ادامه یابد و در پاییز شرایط پیچیده ای را ایجاد کند . وی اضافه کرد: هر چقدر سهم آن هایی که در برابر کرونا ایمن نیستند بالاتر رود به همان میزان مسائل در پاییز برای همه عظیمتر و سریع تر رخ می دهد. وی در این راستا درباره سهم بالای افرادی که نمی خواهند واکسینه شوند و خطراتی که ایجاد می نماید هشدار داد.

درخواست آلمان برای ایجاد مکانیزمی اروپایی برای جلوگیری از پاندمی ها در آینده

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم خواهان ایجاد یک مکانیزم اروپایی برای جلوگیری از پاندمی ها در آینده شد. وی خواهان به وجود آمدن نهادی مشابه انستیتو رابرت کخ آلمان برای اروپا شده و همچنین گفت: علاوه بر این باید سازمان بهداشت جهانی تقویت گردد و نهادهای مشترکی در سطح اروپایی با ارزش اضافه کرده ایجاد شوند.

وی به عنوان نمونه یک موسسه اروپایی به منظور نظارت بر بیماری ها و پیشگیری مشابه انستیتو رابرت کخ و همچنین یک آژانس برای تهیه و توزیع سریع واکسن ها را خواهان شد.

کاهش محدودیت های سفر برای مسافران اروپایی در پرتغال

مسافران از آلمان و دیگر کشورهای اروپایی که شرایط کرونایی خوبی دارند اجازه دارند از روز دوشنبه دوباره به اهداف توریستی در پرتغال سفر نمایند. محدودیت های سفر برای شهروندان از کشورهای اروپایی که نرخ مبتلایان جدید آن در عرض 2 هفته در 100 هزار نفر کم تر از 500 باشد دیگر تمدید نخواهد شد.

بالا دریافت انتقادها به دولت انگلیس به دلیل پایبندی به طرح کاهش محدودیت ها

دولت انگلیس هم به دلیل پایبندی به طرح های زمان بندی شده برای کاهش محدودیت ها با وجود شیوع های محلی ویروس هندی با انتقادهایی روبرو شده است.ریچارد جارویس، متخصص بهداشت عمومی انجمن پزشکی انگلیس BMA در این باره گفته است: این یک نگرانی واقعی است که هنوز بخش زیادی از جمعیت جوان این کشور واکسینه نشده اند. وی تاکید نمود که جوانان به دلیل تحرکات بیشتر در معرض خطر ابتلای انواع مسری تر از کرونا قرار دارند. ویروس جهش یافته هندی به سرعت در انگلیس در حال شیوع است و نگرانی های زیادی را برای مقامات این کشور ایجاد نموده است.

به گفته نهادهای بهداشتی در انگلیس تا به حال بیش از دو سوم جمعیت عظیمسال علیه کرونا واکسینه شده اند و حدود یک سوم هم هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

پیش بینی آلمان درباره ضرورت تزریق دوز سوم واکسن در سال آینده

کمیسیون دائمی واکسن در آلمان (Stiko) بر این عقیده است که شهروندان سال آینده باید مجددا علیه کرونا واکسینه شوند. رئیس این نهاد بهداشتی در آلمان اظهار داشت: این ویروس دیگر ما را ترک نخواهد کرد. بنابرلین واکسیناسیون فعلی آخرین واکسیناسیون نخواهد بود.

حدود 20میلیون نفر در فرانسه واکسینه شدند

در فرانسه هم تا به حال حدود 20 میلیون نفر علیه کرونا واکسینه شده اند و به این ترتیب دولت به هدف اولیه واکسیناسیون خود تا اواسط ماه می دست پیدا نموده است. این خبر را رئیس جمهور این کشور در پیامی توئیتری اظهار داشت. در فرانسه حدود 67 میلیون نفر زندگی می نمایند.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 15,685نفر به کرونا مبتلا شده اند و 112 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 2,027نفر به کرونا مبتلا شده اند و 7 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 6,659نفر به کرونا مبتلا شده اند و 136 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,863,839نفر از شروع شیوع کرونا به آن مبتلا شده اند و 107,535در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 4,448,851نفر به کرونا مبتلا شده اند و 127,675بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 4,153,374نفر به کرونا مبتلا شده اند و 124,063نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,604,799نفر به کرونا مبتلا شده اند و 79,339نفر هم در اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 3,595,872نفر به کرونا مبتلا شده اند و 86,669نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 14 تیر 1400 بروزرسانی: 14 تیر 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1192

به "کرونا در اروپا، از مرگ سریع پس از تزریق فایزر در آلمان تا درخواست ایجاد مکانیسم اروپایی پیشگیری از پاندمی ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از مرگ سریع پس از تزریق فایزر در آلمان تا درخواست ایجاد مکانیسم اروپایی پیشگیری از پاندمی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید