چرا خانه های تهران گران است؟

به گزارش مجله فناوری، به گزارش خبرنگاران، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به دلایل رکود بازار مسکن در چند هفته اخیر، اظهار کرد: تحولات پر التهابی که امروز بازار مسکن با آن رو به رو است صرفا به فعل و انفعالات این بازار مرتبط نمی گردد بلکه حجم نقدینگی لجام گسیخته موجود در کشور این بلا را بر سر بازار مسکن آورده است.

چرا خانه های تهران گران است؟

جهت دریافت خدمات پتینه کاری با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

وی ادامه داد: کافی است سوداگران احساس نمایند یک بازار از بازدهی خارج شده است سریعا نقدینگی ها را از بازاری خارج و به بازاری دیگر منتقل می نمایند.

اسلامی اضافه کرد: به طور مثال زمانی که قیمت مسکن در منطقه ای از تهران، پایین تر از حد مقایسه ای باشد، سودجویان بلافاصله نقدینگی را به آن منطقه سرازیر می نمایند یا به قولی به آنجا هجوم می برند و بعد از مدتی این نقدینگی را به جای دیگری انتقال می دهند، این اتفاق به دلیل حجم زیاد پول سرگردان در بازار رخ می دهد و هدف ایجاد تلاطم در یک بازار است لذا زمانی به بازار مسکن و زمانی هم به بازارهای دیگر همچون طلا، سکه، خودور و…هجوم می برند.

وزیر راه و شهرسازی راه حل حل مشکل فوق و ساماندهی نقدینگی های سرگردان در جامعه را اعمال سیاست و برنامه های کاربردی از سوی دولت دانست و گفت: دولت باید بتواند نقدینگی را کنترل و با جمع کردن آن از سطح جامعه، این پول ها را به سمت فراوری راهنمایی کند.

منبع: خبرگزاری خانه ملت

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 684

به "چرا خانه های تهران گران است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا خانه های تهران گران است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید