یوروپل: افراطگران خشونت طلب از همه گیری کووید-19 بهره برداری می نمایند

به گزارش مجله فناوری، بر اساس یک گزارش جدید منتشر شده از سوی آژانس ضابط قانون اتحادیه اروپا موسوم به یوروپل، همه گیری کروناویروس باعث تسریع در گسترش ایدئولوژی های خشونت طلب شده است.

یوروپل: افراطگران خشونت طلب از همه گیری کووید-19 بهره برداری می نمایند

به نقل از دیلی میل، این گزارش جدید درباره فعالیتهای تروریستی در اتحادیه اروپا به برجسته ساختن تهدید پروپاگاندای اینترنتی در طی همه گیری پرداخته است. این تحقیق نشان می دهد که عوامل راست افراطی و اسلامگرایی افراطی بزرگترین تهدید را ایجاد نموده اند.

پروپاگاندای افراطگران جهادی و راست افراطی صحبت از استفاده تسلیحاتی از کووید-19 نموده اما هیچ کوشش واقعی در این خصوص در اتحادیه اروپا گزارش نشده است.

این گزارش نقش پروپاگاندای اینترنتی در ایجاد اجتماعات و تشویق حملات خودسرانه در میان عوامل راست افراطی را پررنگ نموده اما گفته که افراطگران اسلامگرا در سال 2020 تهدید اصلی برای کشورهای اروپایی باقی ماندند.

داده ها از شش کشور فاش کردند سال گذشته میلادی 57 مورد حادثه پیروز، شکست خورده یا خنثی شده دسته بندی شده به عنوان حمله تروریستی وجود داشته است.

ایلوا جوهانسون، کمیسیونر امور داخلی اتحادیه اروپا در پاسخ به انتشار این گزارش گفت: این گزارش اخیر یوروپل درباره شرایط تروریسم در اتحادیه اروپا نشان میدهد که در سال همه گیری کووید ریسک رادیکالیزه شدن اینترنتی افزایش یافته است. این به طور خاص برای تروریسم راست افراطی درست است.

یوروپل نتیجه گرفت که تهدید حملات اسلامگرایی در سال 2020 نسبت به سال قبل از آن افزایش یافته است. افراطگران توانستند میزان 10 حمله را اجرا نموده و 47 تن را زخمی نموده و 12 تن را بکشند - حدود نصف مجموع تعداد کشته ها در حوادث طبقه بندی شده به عنوان حملات تروریستی در اتحادیه اروپا در سال گذشته میلادی.

با وجود آنکه بسیاری از این عوامل به طور خودسر حمله نموده اند، این گزارش به نقش ایفا شده از سوی به اصطلاح گروه تروریستی داعش در تحریک حامیان در اروپا اشاره نمود.

با این حال این گزارش به این موضوع اشاره نمود که چطور بعضی از عوامل تنهای حملات ترکیبی از ایدئولوژی های افراطی و مسائل سلامت روان را نشان دادند. این گزارش اضافه نمود که استرس و انزوای اجتماعی ایجاد شده در اثر قرنطینه های متعدد ممکن است نقش داشته باشد.

داده های یوروپل که منعکس نماینده گزارشها منتشر شده از سوی مقامهای آلمانی در ماه های اخیر هستند همچنین به ظهور خشونت و ایدئولوژی های افراطی راستگرا اشاره نموده و رادیکالیزه شدن اینترنتی را یک ریسک تعیین همچنان که مردم زیادی در طول قرنطینه در خانه ماندند، تلقی کردند.

این گزارش نتیجه گرفت که عوامل راست افراطی کوشش نموده اند تا برای اشاعه روایت هایشان به دیگر اجتماعات نفوذ نمایند. یک مثال کلیدی مطرح شده مربوط به تحرکات سازمان دهی شده علیه تدابیر دولتی قرنطینه بوده است.

همچنین این گزارش بیان داشت: راست های افراطی کوشش نموده اند از نگرانی های اجتماعی درخصوص مسائل محیط زیستی و آب و هوایی بهره بگیرند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 18 تیر 1400 بروزرسانی: 18 تیر 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1200

به "یوروپل: افراطگران خشونت طلب از همه گیری کووید-19 بهره برداری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوروپل: افراطگران خشونت طلب از همه گیری کووید-19 بهره برداری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید