آغاز رقابت 905 شطرنجباز ایرانی و خارجی در مسابقات بین المللی جام کاسپین در رشت

به گزارش مجله فناوری، هجدهمین دوره مسابقات شطرنج بین المللی جام کاسپین از غروب جمعه با رقابت 905 شطرنجباز داخلی و خارجی در رشت آغاز شد.

آغاز رقابت 905 شطرنجباز ایرانی و خارجی در مسابقات بین المللی جام کاسپین در رشت

به گزارش ایرنا دور اول از هجدهمین دوره رقابتهای شطرنج بین المللی جام کاسپین با حضور بیش از 900 شطرنجباز از ایران و کشورهای روسیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، گرجستان، ترکمنستان، ترکیه و عراق در مجموعه ورزشی یادگار امام رشت آغاز شد.

هجدهمین دوره رقابتهای شطرنج بین المللی جام کاسپین در سه جدول برگزار خواهد شد که جدول گروه اول شامل شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی بالای 1800 و اساتید است، در جدول گروه دوم نیز شطرنجبازان دارای ریتینگ بین المللی زیر 1800 حضور یافته و در جدول گروه سوم نیز شطرنجباران زیر 14 سال شرکت دارند.

از معروف ترین شطرنجبازان حاضر در این دوره از رقابتها و در جدول گروه اول می توان به اساتید بزرگ شطرنج ایران همچون مسعود مصدق پور و امیررضا پور رمضانعلی از ایران که پور رمضانعلی اهل گیلان است، اشاره کرد و بین اساتید بزرگ کشورهای خارجی نیز می توان به الکساندر اودکیموف از روسیه، ایگور رسولف و آذر میرزایوف از جمهوری آذربایجان، لئون بابوجیان و گئورگ هارت جونیان از ارمنستان، گیگا کوپارادزه و والریان گاپرینداشویلی از گرجستان اشاره کرد.

هجدهمین دوره رقابت های شطرنج بین المللی جام کاسپین (خزر) به مدت 6 روز در مجموعه ورزشی یادگار امام رشت ادامه می یابد که در نهایت به شطرنجبازان برتر جداول مختلف، 600 میلیون ریال جایزه نقدی اهداء می شود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 308

به "آغاز رقابت 905 شطرنجباز ایرانی و خارجی در مسابقات بین المللی جام کاسپین در رشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز رقابت 905 شطرنجباز ایرانی و خارجی در مسابقات بین المللی جام کاسپین در رشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید