اعلام نظریه کارشناسی درباره قتل میترا استاد

به گزارش مجله فناوری، با گذشت بیش از 10 روز از اعلام نظر کارشناسان اسلحه شناسی و پزشکی قانونی در پرونده قتل میترا استاد - همسر دوم محمد علی نجفی- به قاضی شعبه نهم دادگاه کیفری تهران این نظرات به وکلای نجفی ابلاغ شد.

اعلام نظریه کارشناسی درباره قتل میترا استاد

ایران نوشت: سه ماه و 20 روز قبل نخستین جلسه رسیدگی به اتهام نجفی در شعبه نهم دادگاه کیفری تهران به ریاست دکتر محمدرضا محمدی کشکولی برگزار گردید این پرونده در سه جلسه آنالیز و خاتمه حکم قصاص صادر شد اما چند روز بعد خانواده مقتول با اعلام گذشت از قصاص، رضایت خود را به دادگاه اعلام کردند و نجفی از مجازات مرگ رهایی یافت اما چندی بعد حمیدرضا گودرزی وکیل نجفی با ارائه دلایلی به دادگاه مدعی شد قتل عمدی نبوده است و نقایصی را در پرونده به دادگاه ارائه کرد.

به این ترتیب قضات دیوان عالی کشور حکم قتل عمدی را نقض نموده و با فرستادن پرونده به شعبه نهم دادگاه کیفری خواستار آنالیز دوباره پرونده شدند. قاضی کشکولی نیز با معین 6 کارشناس اسلحه شناسی و پزشکی قانونی روز 15 مهر ضمن بازسازی دوباره صحنه قتل به کارشناسان 2 هفته مهلت داد تا نظر خود را در خصوص نحوه شلیک گلوله ها و علت مرگ مقتول اعلام نمایند.

خاتمه این گزارش ها آماده و به دادگاه ارائه شد و صبح دیروز نیز نظر کارشناسان به وکلای نجفی ابلاغ شد. بر اساس این گزارش کارشناسان بر خلاف نظر اولیه کارشناسی که گفته بودند گلوله مستقیم به سوی مقتول شلیک شده است، این بار اعلام کردند که شلیک ها مستقیم نبوده و گلوله بعد از اصابت به دست میترا و تغییر شکل مرمی آن وارد بدن او و باعث مرگش شده است.

این در حالی است که در خصوص عمد یا غیر عمد بودن قتل میترا استاد قاضی پرونده باید اعلام نظر کند.

حالا باید منتظر ماند تا پس از جمع بندی نظرات کارشناسان و مستندات پرونده قاضی تعیین کند که بالاخره شلیک محمدعلی نجفی به همسر دومش عمدی بوده یا به گفته خودش در بی تعادلی اقدام به شلیک نموده است.

محمدعلی نجفی در تاریخ 7 خرداد سال جاری به اتهام قتل همسر دومش میترا استاد بازداشت شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 52

به "اعلام نظریه کارشناسی درباره قتل میترا استاد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعلام نظریه کارشناسی درباره قتل میترا استاد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید