برایان هوک: اختلافات آمریکا و اروپا بر سر مسئله ایران صرفاً تاکتیکی است

به گزارش مجله فناوری، مسئول گروه ویژه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا تأکید کرد که اختلاف دولت متبوعش با کشورهای اروپایی بر سر مسئله تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران نه یک اختلاف ذاتی و راهبردی، بلکه یک اختلاف تاکتیکی است.

برایان هوک: اختلافات آمریکا و اروپا بر سر مسئله ایران صرفاً تاکتیکی است

با ما سفر کنید و با تور ترکیبیی اروپا از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از شبکه خبری الجزیره، برایان هوک مسئول گروه ویژه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا امروز سه شنبه در یک نشست خبری تأکید کرد که اختلاف واشنگتن با دولت های اروپایی بر سر تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران نه یک اختلاف ذاتی و راهبردی، بلکه یک اختلاف تاکتیکی است.

برایان هوک با اعلام اینکه واشنگتن برای تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند، گفت: ایران در این قضیه از حمایت بین المللی برخوردار نیست. اختلاف ما با بعضی کشورها [مشخصاً کشورهای اروپایی] در این زمینه یک صرفاً تاکتیکی است و نه ذاتی و راهبردی.

وی در ادامه مدعی شد: روسیه و چین می خواهند به ایران سلاح بفروشند و به همین دلیل تمدید تحریم های تسلیحاتی علیه ایران، از نظر آنها گزینه مناسبی نیست.

برایان هوک در بخش دیگری از صحبت های خود با تکرار ادعاهای بی اساس مقامات کشورش مبنی بر حمایت ایران از تروریسم مدعی شد: برداشتن تحریم های تسلیحاتی علیه ایران به این کشور امکان می دهد که منطقه را بی ثبات کند. حسن روحانی رئیس جمهور ایران گفته است که تمدید نشدن تحریم های تسلیحاتی یک پیروزی برای این کشور خواهد بود.

وی اضافه نمود: ما می خواهیم تحریم های بین المللی که به موجب توافق هسته ای به حالت تعلیق درآمدند دوباره برقرار گردد. توافق هسته ای با ایران مقوله ای مجزا از قطعنامه 2231 شورای امنیت است.

مسئول گروه ویژه اقدام علیه ایران در وزارت امور خارجه آمریکا در مورد نتایج تحریم های دولت متبوعش علیه ایران نیز ادعا کرد: تحریم ها علیه ایران به نتایجی عالی منجر شده اند. به لطف تحریم ها، ایران از میلیاردها دلار درآمد نفتی محروم شده است.

این دیپلمات ارشد آمریکایی با اشاره به اینکه سیاست فشار حداکثری علیه ایران ادامه خواهد یافت، مدعی شد: ایران تحت فشار بسیار شدیدی است و درهای دیپلماسی به روی این کشور باز است. ایران باید به خواسته رئیس جمهور ترامپ جواب دهد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 555

به "برایان هوک: اختلافات آمریکا و اروپا بر سر مسئله ایران صرفاً تاکتیکی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برایان هوک: اختلافات آمریکا و اروپا بر سر مسئله ایران صرفاً تاکتیکی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید