واشنگتن پست: آمریکا معافیت هسته ای ایران را تمدید نمی کند

به گزارش مجله فناوری، یک روزنامه آمریکایی اعلام کرد که دولت این کشور قرار است معافیت هسته ای ایران را تمدید نکند.

واشنگتن پست: آمریکا معافیت هسته ای ایران را تمدید نمی کند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران روزنامه آمریکایی واشنگتن پست امروز چهارشنبه گفت که دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در صدد است تا معافیت های صادر شده برای همکاری های صلح آمیز هسته ای با ایران را تمدید نکند.

بر اساس اعلام این رسانه آمریکایی، برخی مقامات دولت کنونی آمریکا در این باره اعلام کرده اند که دولت ترامپ قصد دارد به سیاست صدور معافیت های تحریمی برای روسیه، چین و شرکت های اروپایی به منظور همکاری با برنامه هسته ای ایران پایان دهد.

به گزارش واشنگتن پُست، کارشناسان منع اشاعه هسته ای بر این باورند که صدور معافیت های مذکور انگیزه تهران برای افزایش سطح غنی سازی اورانیوم را کاهش داده و پنجره ای ارزشمند را برای کسب اطلاعات درباره برنامه هسته ای این کشور گشوده است.

روزنامه آمریکایی مذکور در ادامه می افزاید: مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا و گروهی از سناتور های جمهوریخواه به رهبری تام کاتن در راستای اعمال فشار علیه ایران و نیز از بین بردن بخش های باقیمانده از توافق هسته ای حاصله با ایران در دوران اوباما به دنبال حذف این معافیت ها بوده اند.

واشنگتن پُست در این باره اضافه کرد: در یک یادداشت داخلی وزارت خارجه آمریکا آمده است که پمپئو صدور معافیت های تحریمی برای پروژه های هسته ای مرتبط با برجام در ایران را متوقف خواهد کرد.

طبق این گزارش، دولت ترامپ در عین حال می خواهد به طور جداگانه تحریم مربوط به همکاری بین المللی در نیروگاه هسته ای بوشهر را هم چنان تعلیق کند. تعلیق این تحریم به قبل از برجام برمی شود. تمدید همکاری بین المللی با نیروگاه بوشهر به مدت 90 روز تمدید می شود.

وزارت خارجه آمریکا هدف از این اقدام را اطمینان از ایمنی عملیات ها در این تأسیسات اعلام کرده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 536

به "واشنگتن پست: آمریکا معافیت هسته ای ایران را تمدید نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست: آمریکا معافیت هسته ای ایران را تمدید نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید