بولتون ممکن است آتش بیار جدید معرکه استیضاح ترامپ شود

به گزارش مجله فناوری، رسانه های آمریکایی به تحرکاتی از سوی مشاور امنیت ملی سابق آمریکا اشاره کرده و شائبه هایی را درباره احتمال حضور او در کنگره برای ادای شهادت علیه ترامپ مطرح کرده اند.

بولتون ممکن است آتش بیار جدید معرکه استیضاح ترامپ شود

به گزارش گروه سیاسی مجله فناوری، یک رسانه آمریکایی امروز جمعه گزارش داده وکلای جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق آمریکا که توسط دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از این سمت اخراج شد ظاهراً با برخی از مقام های دخیل در پروژه استیضاح ترامپ در تماس هستند.

یک فرد مطلع به ان بی سی نیوز گفت وکلای بولتون با مقام هایی در کمیته های مجلس نمایندگان آمریکا که در حال پیشبرد تحقیقات استیضاح ترامپ هستند در تماس بوده اند. پایگاه ووکس نیوز گفته احتمال دارد بولتون قصد داشته باشد در تحقیقات استیضاح، علیه ترامپ شهادت بدهد.

در صورتی که بولتون علیه ترامپ شهادت بدهد، سخنان او می تواند مستندات مهمی درباره سیاست های ترامپ در قبال اوکراین در اختیار افراد دخیل در پیشبرد تحقیقات استیضاح ترامپ قرار دهد.

ووکس نیوز نوشته این خبر بسیار بدی برای ترامپ است. او و بولتون روابط بسیار پرتنشی در دولت داشتند که بعد از خروج بولتون از دولت، علنی شد. ترامپ گفت بولتون را اخراج کرده، اما بولتون اصرار داشت که استعفا کرده است. این به معنی آن است که بعید است بولتون بخواهد از رئیس جمهور حمایت کند و بر عکس، ممکن است آنچه در دولت ترامپ دیده را با آب و تاب هر چه تمام تر تعریف کند.

بولتون، قطعاً اطلاعاتی طوفانی برای ارائه علیه ترامپ خواهد داشت. بولتون یکی از طرف های مکالمه ای جنجالی بین دونالد ترامپ و ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین در روز 25 جولای بوده.

همین تماس تلفنی است که در حال حاضر به یکی از دلایل اصلی برای آغاز تحقیقات استیضاح از ترامپ تبدیل شده است. مطابق مستندات افشاشده، ترامپ در این مکالمه از رئیس جمهور اوکراین خواسته تحقیقات فساد از کسب و کار جو بایدن، از نامزدهای حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا را آغاز کند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 28

به "بولتون ممکن است آتش بیار جدید معرکه استیضاح ترامپ شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بولتون ممکن است آتش بیار جدید معرکه استیضاح ترامپ شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید