حق همگان را برای سفر تامین می کنیم

به گزارش مجله فناوری، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دولت ایران مصمم است توجه ویژه ای به افراد کم توان داشته باشد و حق آن ها را برای گردشگری تأمین کند. این عزم در منشور حقوق بشر نیز نمود پیدا نموده است.

حق همگان را برای سفر تامین می کنیم

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم تور کانادا از تورنتو، مونترال و ابشار نیاگارا دیدن کنید و بهترین تجربه سفر را داشته باشید.

به گزارش خبرنگاران، زهرا احمدی پور در هفدهمین کنوانسیون راهنمایان گردشگری در تهران اظهار کرد: دولت و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به عنوان مرجع دولتی متولی گردشگری کشور هم راستا با سازمان ملل متحد و برنامه های دنیای در راستای پاسداشت حق پایه ای مردم یعنی حق همگان برای سفر مصمم است توجه ویژه ای به افراد کم توان داشته باشد، چرا که هم اکنون یک میلیارد انسان کم توان، معلول و سالمند در دنیا زندگی می نمایند.

وی ادامه داد: ایران متمدن، امن و صلح طلب به همراه مردم خون گرم در حالی میزبان این گردهمایی صمیمی هستند که در سایر تعاملات سازنده دولت با سایر کشورها و امضای سند تاریخی برجام یکی از بحرانی ترین پرونده های دنیا به پایان رسید و توانستیم تحت تأثیر آن موضوع ایران هراسی را ناکام بگذاریم و برای خود مناسبات بین المللی جدیدی تعریف کنیم که کسب این میزبانی از آن جمله بوده است.

او سپس یادآور شد: این رویداد مهم در حالی با شعار ایران، مردمانی مهربان، با آغوشی باز، فرهنگی کهن و پر رمز و راز میزبان خانواده بزرگ راهنمایان دنیا است که سازمان ملل به دنبال تصویب اهداف 17گانه توسعه پایدار، سال 2017 را به عنوان سال گردشگری پایدار نامیده است. این اقدام نه تنها نشان از صندلی گردشگری در دنیا دارد، بلکه فرصت مغتنمی برای توجه دنیای و ارتقاء صنعت گردشگری است.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه صنعت گردشگری یکی از سریع الرشدترین، اشتغال زا و درآمدزاترین صنایع دنیا است، اضافه نمود: گردشگری قادر است از جهات مختلفی فرصت های تازه ای را برای تمام جوامع و کشورهای میزبان پدید آورد.

او بیان نمود: نگاه اجمالی و گذرا به اهداف توسعه پایدار نشان می دهد یکی از دغدغه ها، ترویج فرهنگ صلح و اتحاد میان فرهنگ ها است که تأکیدی بجا، مدبرانه و هدفمند دارد، چون گردشگری یکی از ابزارهای کارآمد دیپلماسی عمومی و پل ارتباطی فرهنگی است.

او همچنین اظهار کرد: گردشگری از بُعد مالی کارکرد غیرقابل انکاری دارد. توسعه آن درآمدزایی، توزیع عادلانه ثروت، اشتغال و.... را به همراه دارد. اختصاص 10 درصد از فراوری ناخالص ملی و یک شغل در گردشگری از هر 11 شغل اهمیت این صنعت را نشان می دهد.

احمدی پور همچنین به نقش نیروی انسانی در رضایتمندی مشتری اشاره نمود و با اسناد به نظر کارشناسان از آن ها به عنوان نرم افزار گردشگری یاد کرد و اضافه نمود: راهنمای گردشگری به عنوان پیشانی صنعت ارتباط مستقیمی با گردشگر دارد که اطلاعات کلیدی را ارائه می دهد و از آن می توان به عنوان مهمترین و اثرگذارترین قشر شاغل در صنعت گردشگری یاد کرد. این قشر نه تنها شاهد زنده بر اشغال زایی گردشگری است، بلکه نتیجه عملکرد تعاملی آن در رسالت گردشگری یعنی مفاهمه بین المللی، ارتباط متقابل، شناخت دقیق از فرهنگ، ایجاد گفتمان بین المللی و صلح و دوستی شاخص است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری همچنین گفت: یک راهنما می تواند با عملکرد شایسته خود تصویری مطلوب از مقصد گردشگری ارائه دهد و حتی آن را به برندی تبدیل کند و یا برعکس با عملکرد ضعیف و غیرمسئولانه خود می تواند چهره گردشگری را مخدوش کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 236

به "حق همگان را برای سفر تامین می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حق همگان را برای سفر تامین می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید