خبرنگاران نماینده مجلس: مسائل فعالان تولید محصولات کنجدی در اردکان حل شود

به گزارش مجله فناوری، یزد - خبرنگاران - کننده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که چرا باید مسائل فعالان بخش محصولات کنجدی هر دفعه مورد مطالبه باشد و دستگاه های مربوطه غفلت کنند، رسیدگی به مسائل این بخش را خواستار شد.

خبرنگاران نماینده مجلس: مسائل فعالان تولید محصولات کنجدی در اردکان حل شود

به گزارش خبرنگاران محمدرضا دشتی اردکانی روز جمعه در نشست بررسی مسائل ناشی از پساب واحدهای فرآورده کنجدی اردکان اضافه کرد: نباید اجازه دهیم در آستانه ماه مبارک رمضان، مسائل و تنگناها باعث شود تا فعالیت واحدهای فعال در عرصه فرآورده های کنجدی که مورد استفاده گسترده در شهرستان است مورد خدشه و اشکال واقع شود.

وی اضافه کرد: متأسفانه شاهد هستیم که در این زمینه فقط جلسات و نشست هایی برگزار می شود ولی نهایتاً مشکل مربوطه مرتفع نشده است.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی شرح داد: از طرفی به کارگاه های حلوا ارده و صنایع کنجدی فشار آورده می شود که حتماً محصول به یک قیمت خاص فروخته شود و از طرفی مسائلی نظیر مالیات ارزش اضافه کرده، پساب، بیمه، مسائل مالیاتی که موجب فشار و ضربه جدی بر این بخش است؛ رفع نمی شود که اداره صمت باید ورود جدی پیدا کند.

دشتی اردکانی با بیان اینکه با پشت میزنشینی مشکل مردم حل نخواهد شد گفت: محصولات غذایی دارای استاندارهای خاصی می باشد و به صورت مستقیم با سلامت مردم مرتبط است و این امر جزو اولویت ها است.

وی گفت: مسوولان مربوطه علاوه بر اینکه باید درد دل فعالین عزیز کنجدی را بشنوند؛ راه حل عینی و صحیح به ما ارائه دهند تا از مراجع بالاتر پیگیری صورت گیرد.

نماینده مردم اردکان در مجلس گفت: متاسفانه در شهرستان اردکان که باید به عنوان پایتخت فرآورده های کنجدی کشور مطرح باشد؛ هیچ گونه امکاناتی در اختیار بخش خصوصی قرار نمی گیرد.

نشست بررسی مسائل و مسائل ناشی از پساب واحدهای فرآورده کنجدی با حضور نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان، مسوولان شهرستانی و دست اندرکاران واحدهای فرآورده کنجدی در محل سالن شهید حنیف فرمانداری برگزار گشت.

شهرستان 118 هزار نفری اردکان که مرکز آن در 60 کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار گرفته است، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق، احمدآباد و اردکان است.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 6 اردیبهشت 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1081

به "خبرنگاران نماینده مجلس: مسائل فعالان تولید محصولات کنجدی در اردکان حل شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نماینده مجلس: مسائل فعالان تولید محصولات کنجدی در اردکان حل شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید