خبرنگاران کشت گلخانه ای و بوم گردی در اصفهان توسعه یابد

به گزارش مجله فناوری، اصفهان- خبرنگاران- معاون امور مالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: باید در شرقی ترین و غربی ترین مناطق و نواحی اصفهان کشت گلخانه ای، بوم گردی و گردشگری صورت بگیرد در این راستا به وسیله تسهیلات اشتغال روستایی می توان اقدامات جدی انجام داد.

خبرنگاران کشت گلخانه ای و بوم گردی در اصفهان توسعه یابد

به گزارش خبرنگاران؛حجت الله میرزایی شامگاه روز شنبه در ملاقات با معاونان استاندار اصفهان اضافه نمود: سرمایه گذاری جدی در شرق اصفهان در زمینه تغییر الگوی کشت و توسعه بوم گردی با توجه به ظرفیت ها باید انجام گردد.

وی گفت: استان اصفهان دست کم 2 قرن پیشینه صنعتی دارد که بسیار حایز اهمیت است. میرزایی ادامه داد: تعداد زیادی بنگاه های عظیم مالی و طبقات مختلف کارگری و کارفرمایان عظیم صنعتی در این استان شکل گرفته است.

معاون امور مالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توضیح داد: در بسیاری از استان ها یک بنگاه مالی وجود دارد اما در اصفهان بنگاه های عظیم مالی مانند فولادمبارکه، پتروشیمی، پالایشگاه و ذوب آهن با بیش از پنجاه سال سابقه فعالیت دارد.

وی اضافه نمود: در استان اصفهان تمایل به ایجاد کسب وکار خصوصی وجود دارد.

میرزایی با بیان اینکه اصفهان جز چهار استان مهاجرپذیر کشور است، گفت: در هر منطقه که سرمایه گذاری صنعتی بیشتر است نرخ بیکاری بیشتر است زیرا در آن منطقه جمعیت و مهاجرت افزایش می یابد.

وی گفت: در زمان حاضر نرخ بیکاری در شهرستان های مبارکه، لنجان و کاشان بیشتر است و این در حالیست که در شهرستان فریدن پایین ترین نرخ بیکاری را شاهد هستیم.

میرزایی بیان نمود: برای مناطق صنعتی آموزش فنی و حرفه ای نقش موثری دارد اما بعد از تحریم و تورم ها فنی و حرفه ای با مسائل متعددی روبرو شدند به صورتی که تنها چهار درصد از بودجه ان ها عملیاتی شد.

وی گفت: باید در اصفهان الگوی آموزش همجوار بنگاه های عظیم مالی مانند ذوب آهن، فولادمبارکه، پالایشگاه و پتروشیمی تشکیل گردد به گونه ای که کارگاه و تجهیزات را بنگاه ها و آموزش را فنی و حرفه ای برعهده بگیرد.

به گفته معاون امور مالی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، سرمایه انسانی قدرتمندی در اصفهان وجود دارد اما کمبود نیروی کار ماهر و مهاجرپذیر بودن مسائلی را برای این استان و افزایش نرخ بیکاری آن ایجاد نموده است. در استان اصفهان افزون بر 9 هزار واحد تولیدی و صنعتی فعالیت دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 6 فروردین 1400 بروزرسانی: 6 فروردین 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1022

به "خبرنگاران کشت گلخانه ای و بوم گردی در اصفهان توسعه یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران کشت گلخانه ای و بوم گردی در اصفهان توسعه یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید