سه انتصاب قالیباف در مجلس

به گزارش مجله فناوری، محمدباقر قالیباف، رییس مجلس شورای اسلامی در حکمی بابک نگاهداری را به عنوان مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

سه انتصاب قالیباف در مجلس

در بخشی از حکم آمده است:

نظر به تعهد دینی و انقلابی، تخصص و تجارب ارزنده در حوزه های سیاستگذاری، جنابعالی را بعنوان مشاور و رئیس حوزه ریاست مجلس شورای اسلامی منصوب می نمایم.

در ادامه این حکم انتصاب، ایجاد انسجام و هماهنگی های مدیریتی حوزه های درون سازمانی مجلس و تقویت ارتباطات برون سازمانی با سایر قوا، دستگاه ها و نهاد های ذی ربط و همچنین ارائه مشاوره و خدمات تخصصی در زمینه حضور موثر رئیس قوه مقننه در شورا های عالی و مجامع ذی ربط، تقویت و نهادینه سازی ارتباطات مردمی رئیس مجلس و برنامه ریزی فعالیت های وی از اهم انتظارات از مشاور و رییس حوزه ریاست مجلس عنوان شده است.

قالیباف در انتها این حکم، توفیق روزافزون بابک نگاهداری را در انجام این مسئولیت خطیر از خداوند منان مسئلت نموده است.

بابک نگاهداری، دانشیار و مدیر گروه بیوتکنولوژی دانشگاه علوم پزشکی تهران، کارشناس ارشد مطالعات فرهنگی از دانشگاه علامه طباطبایی، برگزیدۀ نخستین المپیاد شیمی سراسری و دارای دکترای تخصصی بیوتکنولوژی پزشکی و دکترای حرفه ای پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

وی تا به امروز مسئولیت های اجرایی مهمی هم در حوزۀ راهبری فرهنگی و علمی کشور، چون دبیری نقشۀ جامع علمی کشور، معاونت ارتباطات شورای عالی انقلاب فرهنگی و معاونت نظارت و راهبری شورای عالی انقلاب فرهنگی بر عهده داشته است. نگاهداری علاوه بر مدیرکلی حوزۀ ریاست دبیرخانۀ شورای عالی انقلاب فرهنگی، دبیری کمیتۀ تایید صلاحیت روسای دانشگاه های کشور، معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی در دورۀ ریاست دکتر تهرانچی، ریاست دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، عضویت در کمیسیون های نظارت و چشم انداز و امور نخبگان دبیرخانۀ مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست مرکز مطالعات و برنامه ریزی شهر تهران را نیز در کارنامه دارد.

بابک نگاهداری دارای بیش از 70 مقالۀ علمی-پژوهشی در ژورنال های معتبر بین المللی و مولف کتاب هایی، چون برنامه ریزی راهبردی فرهنگی، مولفه های فرهنگی پیشرفت، توسعه در نگاه اندیشمندان مسلمان، آمایش آموزش عالی در کشور و نویسندۀ چندین کتاب تخصصی در حوزۀ بیوتکنولوژی و نانوتکنولوژی است.

قالیباف همچنین در حکمی حمید اصلانی را به معاونت اجرایی مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

در بخشی از حکم رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به اصلانی آمده است:

نظر به تعهد دینی و انقلابی و تجارب و سوابق ارزنده، جنابعالی را بعنوان معاون اجرایی مجلس شورای اسلامی منصوب می نمایم.

در ادامه این حکم انتصاب، اهم انتظارات رییس مجلس شورای اسلامی از معاون اجرایی شامل برنامه ریزی و اقدام در چارچوب سیاست های کلی نظام قانون گذاری ابلاغی رهبر معظم انقلاب و با رویکرد تحول و تاکید بر کارآمدسازی، شفاف سازی، هوشمندسازی و مردمی سازی در حوزه های ساماندهی هرچه بیشتر حوزه های اداری و مالی مجلس اعم از توسعه و ارتقاءکیفی زیرساخت های آن مبتنی بر فناوری های نوین، ارتقاء بهره وری نیروی انسانی ذکر شده است.

شفاف سازی و انضباط مالی، حفاظت و امنیت مجلس، بهره برداری سریعتر طرح توسعه مجلس و خدمت رسانی به نمایندگان محترم و کارکنان خدوم از دیگر ماموریت های مندرج در این حکم به معاون اجرایی جدید است.

رییس مجلس شورای اسلامی در حکم دیگری محمد سعید احدیان را به عنوان دستیار سیاسی و رسانه ای رییس مجلس شورای اسلامی منصوب کرد.

در بخشی از حکم رییس مجلس شورای اسلامی خطاب به محمدسعید احدیان آمده است:

نظر به تعهد دینی و انقلابی و تجارب ارزنده در حوزه های رسانه ای و سیاسی، جنابعالی را عنوان دستیار سیاسی و رسانه ای ریٔیس مجلس منصوب می نمایم.

رییس مجلس در این حکم، اهم وظایف دستیار سیاسی و رسانه ای خود را برقراری ارتباط مناسب با رسانه های کشور و برنامه ریزی برای حضور موثر نمایندگان محترم مجلس در فضا های رسانه ای به منظور تبیین و شفاف سازی رویکرد های خدمت رسانی مجلس شورای اسلامی و همچنین زمینه سازی اجتماعی و رسانه ای برای مشارکت و حضور نخبگان دانشگاهی و حوزوی و مردم در تصمیم گیری های مجلس بر شمرده است.

قالیباف در انتها این حکم انتصاب، توفیق روز افزون احدیان را در انجام این مسئولیت خطیر از خداوند منان مسئلت نموده است.

محمد سعید احدیان، فعال مطبوعاتی و سیاسی، پیش از این با حکم رهبر معظم انقلاب چهار دورۀ پیاپی عضو هیئت امنای موسسه فرهنگی هنری خراسان بوده است و تنها فردی است که از ابتدای تاسیس موسسۀ فرهنگی هنری خراسان به صورت پیاپی عضو هیئت امنای آن بوده است؛ موسسه فرهنگی هنری خراسان با صاحب امتیازی رسانه های متعدد ملی و منطقه ای، یکی از بزرگترین و پرمخاطب ترین مجموعه های رسانه ای محسوب می گردد.

او همچنین به عنوان مدیرعامل این مجموعۀ رسانه ای، سمت مدیرمسئولی رسانه های وابسته به آن موسسه از جمله روزنامۀ خراسان و رسانۀ آخرین خبر را نیز برعهده دارد.

احدیان علاوه بر این، از موسسین و رئیس شورای مرکزی تشکل سیاسی جبهۀ آرمان خواستار واقع بین است.

در کارنامۀ کاری او علاوه بر فعالیت های تشکیلاتی دانشجویی، عضویت در شورای مرکزی اتحادیۀ انجمن های اسلامی دانش آموزان کشور به چشم می خورد.

وی دانش آموخته رشته علوم سیاسی با گرایش سیاستگذاری عمومی است.

احدیان علاوه بر فعالیت های اجرایی و روزنامه نگاری در عرصۀ تحقیق و پژوهش سیاسی نیز فعالیت هایی مهمی داشته است. کتاب هایی، چون چرا فتنه؟ چرا تقلب؟ و آنالیز ادعای تقلب با پیش فرض های میرحسین موسوی: اثبات نبود تقلب گسترده با تحلیل نامه های موسوی به شورای نگهبان دو کتابی است که او در زمینۀ آنالیز تحلیلی ادعای واهی تقلب در انتخابات سال 88 منتشر نموده است. احدیان علاوه بر این نویسندۀ کتاب های دیگری، چون ابعاد و زوایا پهلوی ها، از سعدآباد تا لوزان: تحلیلی بر گذشته، حال و آیندۀ برنامۀ هسته ای ایران، برجام در تحلیل کلان و خرد، انقلاب در گام اول: مروری بر دستاورد های 40 سالۀ انقلاب و همچنین تاب آوری اقتصاد ایران: چگونگی و الزامات پیاده سازی راهبرد های مالی مقاومتی نیز هست.

منبع: فرارو
انتشار: 16 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 554

به "سه انتصاب قالیباف در مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سه انتصاب قالیباف در مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید