شرایط سفر به بلغارستان در کرونا

به گزارش مجله فناوری، شرایط سفر به بلغارستان برای ایرانیان در دوران کرونا

ویروس کرونا بر تمام جنبه های زندگی تاثیر گذاشته است. سفرهای هوایی هم از این قائده مستثی نبوده اند. بسیاری از کشورها از جمله بلغارستان، برای مسافرت های هوایی خود محدودیت هایی معین نموده است. جالب است بدانید که کشور اروپایی بلغارستان هنوز عضور اتحادیه شنگن نشده است. همین امر سبب شده که ویزای مسافرتی برای این کشور به سختی محیا نشود.

شرایط سفر به بلغارستان در کرونا

با ما سفر کنید و با تور بلغارستان از معماری شگفت انگیز اروپایی دیدن کنید و شهر زیبای صوفیه را ببینید.

بسیاری از ایرانیان می توانند با داشتن ویزای مسافرتی به این کشور سفر نمایند. از طرفی این روزها کشور بلغارستان برای جذب گردشگران خود اقدام به واکسینه کردن آنها نموده است. با این حال محدودیت هایی هم برای مسافران ایرانی در نظر گرفته است. اگر قصد سفر به بلغارستان دارید و اطلاعی از شرایط ورود به این کشور ندارید، با خبرنگاران همراه باشید.

آزمایش و شرایط واکسیناسیون Covid-19

به طور کلی بیشتر مسافران به آزمایش یا واکسیناسیون COVID-19 احتیاج دارند. اما مسافرانی که از ایران وارد می شوند باید دارای موارد زیر باشند:

  • مسافران ایرانی باید گواهی واکسیناسیون COVID-19 که نشان می دهد آنها حداقل 14 روز قبل از ورود واکسینه شده اند را به همراه داشته باشند. واکسن های پذیرفته شده برای ورود به بلغارستان عبارتند از: آسترازنکا(AstraZeneca) ، جانسن (Jansse)، مدرنا (Moderna) ،فایزر (Pfizer-BioNTech) سینوفارم(Sinopharm)، سینواک (Sinovac) و اسپوتنیک وی (Sputnik V)
  • تمامی مسافران ایرانی برای سفر به بلغارستان باید آزمایش منفی PCR که تا حدبیشتر 72 ساعت قبل از ورود به این کشور گرفته شده باشد را داشته باشند.
  • بعلاوه مسافران ایرانی باید آزمایش منفی آنتی ژن COVID-19 را حدبیشتر 48 ساعت قبل از ورود انجام داده باشند.
  • مسافرانی که مبتلا به کرونا شده اند باید گواهی بهبودی که حداقل 11 روز و حدبیشتر 180 روز از تاریخ صدور آن گذشته باشد به همراه داشته باشند. درصورتی که مدارک و شرایط لازم را مسافران نداشته باشند تا 10 روز در این کشور قرنطینه خواهند شد. البته این قانون شامل اتباع و ایرانیان مقیم بلغارستان نمی گردد.
  • مسافران ایرانی باید بدانند که گذرنامه هایی که ده سال قبل از سفر صادر شده باشند برای سفر به بلغارستان پذیرفته نخواهد شد. البته این قوانین برای اعضای خانواده اتباع و ساکنان بلغارستان و مسافران زیر 12 سال صدق نمی کند.

بعلاوه مسافران ایرانی می توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و اطلاع از سایر شرایط ورود به بلغارستان به سایت وزرات بهداشت این کشور مراجعه نموده و الزامات سفر را مطالعه نمایند. توصیه می گردد مسافران ایرانی قبل از سفر سایر شرایط موجود در این سایت ها را مطالعه نمایند.

مسافران ایرانی می توانند برای اطلاعات بیشتر هم به سایت IATA مراجعه نمایند.

طاهره یلفانی

منبع: فلای تودی
انتشار: 26 مرداد 1400 بروزرسانی: 26 مرداد 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1266

به "شرایط سفر به بلغارستان در کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط سفر به بلغارستان در کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید