طرز تهیه موهیتو توت فرنگی به 3 روش مخصوص کافی شاپی

به گزارش مجله فناوری، آیا طعم مجذوب کننده و متفاوت موهیتو توت فرنگی را چشیده اید؟ خیلی ها موهیتو را به صورت سنتی و فقط با نعناع و آب گازدار یا سودا خورده اند و از تنوع این نوشیدنی با دیگر میوه ها خبر ندارند. موهیتو توت فرنگی یکی از خوشمزه ترین است که برای برطرف عطش در ماه رمضان یا روزهای گرم تابستان می توان تهیه و آن را سرو کرد. بعلاوه به عنوان یک نوشیدنی مجلسی در مهمانی ها هم کاربرد دارد. در این مقاله از در طرز تهیه موهیتو توت فرنگی به 3 روش ساده و سریع را به شما آموزش خواهیم داد.

طرز تهیه موهیتو توت فرنگی به 3 روش مخصوص کافی شاپی

طرز تهیه موهیتو توت فرنگی خانگی به روش رستورانی (روش اول)

زمان آماده سازی مواد موهیتو توت فرنگی: 15 دقیقه

مواد لازم برای تهیه موهیتو توت فرنگی

توت فرنگی میانه: 8 عدد

لیموترش: 1 عدد

برگ نعناع: 3 تا 4 شاخه

شکر سفید: 4 قاشق غذاخوری

تخم ریحان: 1 قاشق غذاخوری

آب گازدار: به مقدار لازم

یخ قالبی: به مقدار دلخواه

مراحل طرز تهیه موهیتو توت فرنگی با آب گازدار

برای تهیه موهیتو توت فرنگی با نسخه اصلی، از آب گازدار یا سودا استفاده می گردد. بعلاوه برای یکدست شدن این نوشیدنی، می توانید از مخلوط کن یا میکسر بهره ببرید. مراحل تهیه نوشیدنی موهیتو با توت فرنگی برای مهمانی یا یک روش زیر را دنبال کنید.

مرحله اول: مواد موهیتو توت فرنگی را آماده کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه موهیتو توت فرنگی، تخم ریحان را تمیز کنید و در یک کاسه یا لیوان بریزید. روی آن را به مقدار ای آب ولرم بریزید که دانه ها را بپوشاند. بعد از چند ثانیه، دانه ها در کف کاسه یا ظرف ته نشین می شوند. بهتر است آب روی تخم ریحان را حداقل یک بار عوض کنید تا خاک آن گرفته گردد. دوباره روی تخم ریحان آب بریزید و اجازه دهید دانه ها پف نمایند.

مرحله دوم: توت فرنگی و لیموترش را خرد کنید

در این مرحله توت فرنگی ها را بشویید و کلاهک آن را جدا کنید. را بلد هستید؟ توت فرنگی های شسته شده را به صورت نگینی خرد کنید و در یک کاسه با سایز مناسب بریزید.

سپس لیموترش تازه را بشویید و سر و ته آن را با چاقو جدا کنید. لیمو را هم به صورت مکعبی خرد نموده و هسته ها را جدا کنید. آنها را هم به کاسه توت فرنگی اضافه کنید.

مرحله سوم: مواد موهیتو را بکوبید

سپس برگ های نعناع را از شاخه جدا کنید و کاملا بشویید تا تمیز گردد. آنها را به دیگر مواد اضافه کنید و با گوشتکوب آغاز به کوبیدن مواد داخل کاسه کنید. شکر را به مواد بیفزایید. می توانید به جای شکر از عسل هم بهره ببرید یا مقدار شیرینی موهیتو توت فرنگی را بنا به سلیقه خود کم و زیاد کنید.

برای خرید و می توانید به صورت تلفنی، حضوری و اینترنتی از مجموعه فروشگاه های زنجیره ای اقدام کنید.

مرحله چهارم: بقیه مواد موهیتو را اضافه و آن را سرو کنید

در آخرین مرحله از طرز تهیه موهیتو توت فرنگی، تخم ریحان را از آب بکشید و به ظرف بیفزایید. دانه های شکر باید در این مرحله، ذوب شده باشند. همه مواد موهیتو را در یک یا چند لیوان بریزید و روی آن را یخ پودری یا یخ قالبی بریزید. در صورت دلخواه کمی آبلیموی تازه به مواد بیفزایید.

آب گازدار را هم در آخر اضافه کنید. موهیتو را به صورت سرد سرو و میل کنید. و را می توانید از مجموعه فروشگاه های زنجیره ای به صورت تلفنی، حضوری و اینترنتی بخرید.

طرز تهیه موهیتو توت فرنگی (روش دوم)

زمان آماده سازی موهیتو توت فرنگی: 10 دقیقه

مواد لازم برای تهیه موهیتو توت فرنگی

توت فرنگی: 10 عدد

شربت توت فرنگی: 5 قاشق غذاخوری

آب لیموی تازه: 5 قاشق غذاخوری

برگ نعناع: 10 عدد

آب سرد: 2 لیوان دسته دار فرانسوی

آب گازدار سودا: 1 لیوان دسته دار فرانسوی

لیمو ترش: 2 عدد

مراحل طرز تهیه موهیتو با شربت توت فرنگی

در این روش از طرز تهیه موهیتو توت فرنگی از مخلوط کن برای پوره و یکدست کردن مواد موهیتو استفاده می گردد. بعلاوه به خاطر استفاده از شربت توت فرنگی، این موهیتو، طعم غلیظ تری دارد. دستورالعمل زیر را برای تهیه این نوشیدنی خوشمزه، ادامه دهید.

مرحله اول: مواد موهیتو توت فرنگی را آماده کنید

در اولین مرحله از طرز تهیه موهیتو توت فرنگی، برگ های تازه نعناع و توت فرنگی ها را بشویید. توت فرنگی ها را به قطعات کوچک خرد کنید و نصف آنها داخل غذاساز بریزید. سپس شربت توت فرنگی و آبلیمو را اضافه کنید. مخلوط کن را روشن کنید و اجازه دهید مواد با هم کاملا میکس و خرد شوند تا مخلوط یکدستی داشته باشید.

مرحله دوم: بقیه مواد موهیتو را اضافه کنید

در ادامه، بقیه توت فرنگی های خرد شده را در لیوان بریزید. لیمو ترش های تازه را بشویید و به صورت حلقه های نازک خرد کنید. برگ های نعناع را هم کمی له کنید تا عطر آنها خارج گردد. برگ های نعناع و ورقه های لیموترش را به لیوان اضافه کنید. در ادامه موادی را که با مخلوط کن پوره نموده اید، به لیوان های سرو موهیتو بیفزایید.

مرحله سوم: موهیتو توت فرنگی را سرو کنید

در آخرین مرحله از طرز تهیه موهیتو توت فرنگی با مخلوط کن، آب گازدار را اضافه کنید و طعم نوشیدنی را بچشید. اگر احتیاج داشتید که موهیتو توت فرنگی کمی شیرین تر باشد می توانید مقداری شکر به لیوان اضافه کنید. در آخر به مقدار دلخواه یخ های خرد شده یا قالبی به لیوان بیفزایید و موهیتو توت فرنگی را به صورت سرد سرو کنید.

طرز تهیه موهیتو توت فرنگی با نعناع خشک (روش سوم)

برای تهیه موهیتو توت فرنگی با نعناع خشک، می توانید همراه با نعناع تازه، از نعناع خشک هم بهره ببرید یا اینکه به طور کلی نعناع تازه را از دستور تهیه این نوشیدنی حذف نموده و آن را با نعناع خشک جایگزین کنید.

در این روش، حتما از نعناع خشکی بهره ببرید که چوب نعناع در آن نباشد. اگر می خواهید طعم موهیتو با نعناع خشک خوشمزه تر گردد، نعنا ع های خشک را ابتدا با کمی آب گرم بخیسانید تا نرم شوند و عطر و طعم آنها خارج گردد. سپس آنها را به موهیتو اضافه کنید.

مانند روش های قبل، کافی است در این روش هم توت فرنگی ها را بعد از شستن، پوره یا له کنید و به همراه نعناع خشک در لیوان بریزید. سپس لیموی تازه حلقه شده یا پوره شده را به آن اضافه کنید.

در آخر هم شکر یا عسل، آب گازدار یا شربت توت فرنگی را اضافه کنید. همه مواد را که با هم میکس کردید، یخ را اضافه نموده و موهیتو توت فرنگی کلاسیک با آب گازدار را سرو کنید.

برای خرید انواع از جمله شربت توت فرنگی و انواع از جمله نعناع خشک باکیفیت، می توانید از مجموعه فروشگاه های زنجیره ای به صورت حضوری اقدام کنید یا آن را به صورت تلفنی یا اینترنتی سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

بیشتر بخوانید: خواص و مضرات توت فرنگی برای سلامت بدن

سوالات متداول

در طرز تهیه موهیتو توت فرنگی، توت فرنگی را چقدر له کنیم؟

مقدار له کردن توت فرنگی های مورد استفاده در طرز تهیه موهیتو توت فرنگی، بستگی به سلیقه شما دارد. می توانید آنها را کاملا با دستگاه مخلوط کن یا گوشت کوب، له کنید تا یکدست گردد. یا اینکه اجازه بدهید چند تکه توت فرنگی داخل پوره باقی بماند و در هنگام خوردن، زیر دندان حس گردد.

بعلاوه می توانید مثل روش دوم طرز تهیه موهیتو توت فرنگی، قسمتی از آنها را پوره و قسمتی دیگر را به صورت خرد شده در لیوان بریزید.

موهیتو توت فرنگی را با آب گازدار سودا باید درست کرد؟

به صورت سنتی بله. در طرز تهیه موهیتو، معمولا از آب گازدار استفاده می گردد ولی اگر سودا در دسترس ندارید یا می خواهید آن را به صورت بدون گاز درست کنید، می توانید از آب خنک و تکه های یخ بهره ببرید. استفاده از شربت توت فرنگی هم باعث خوشرنگ تر شدن و بافت غلیظ تر موهیتو می گردد.

منبع: افق کوروش
انتشار: 22 فروردین 1402 بروزرسانی: 22 فروردین 1402 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1737

به "طرز تهیه موهیتو توت فرنگی به 3 روش مخصوص کافی شاپی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه موهیتو توت فرنگی به 3 روش مخصوص کافی شاپی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید