علت کاهش بودجه دفاعی روسیه از زبان پوتین

به گزارش مجله فناوری، رئیس جمهوری روسیه علت کاهش کلی هزینه های دفاعی و امنیتی این کشور را به پشت سر گذاشتن اوج مدرنیزه سازی تجهیزات و فناروی های نظامی-امنیتی و تحقق برنامه های ملی در این زمینه مرتبط دانست.

علت کاهش بودجه دفاعی روسیه از زبان پوتین

به گزارش گروه بین الملل مجله فناوری به نقل از خبرگزاری نووستی، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در نشستی با اعضای کابینه وزرای این کشور، کاهش کلی هزینه های دفاعی و امنیتی را به پشت سر گذاشتن اوج مدرنیزه سازی در این عرصه ها مربوط دانست.

پوتین خطاب به اعضای دولت روسیه گفت: همانطور که می دانید ما با کاهش کلی هزینه ها در بخش دفاعی و امنیتی روبرو هستیم. این مسئله مربوط به آن نیست که ما خوابمان برده و نسبت به این مسئله بی توجه شده ایم، بلکه مسئله آن است که برنامه ریزی های اصلی در رابطه با تدابیر شدید لازم در جهت تامین امنیت کشور دیگر تحقق یافته و ضرورت تغییر و تحول در تجهیزات و فناروی های نظامی انجام گرفته و ما اوج اقدامات ضروری در این عرصه را دیگر پشت سر گذاشته ایم.

رئیس جمهوری روسیه یادآور شد که البته ظرفیت های ایجاد شده در صنایع نظامی-دفاعی و تیم های مونتاژ باید همچنان فعالیت داشته و محصولات و فناوری های فوق مدرنی را فراوری نمایند که بطور کامل قابلیت رقابت در سطح جهانی را داشته باشند.

وی اضافه نمود: نیازی به تکرار نیست که در اقتصاد بسته اتحاد جماهیر شوروی چه اتفاقی افتاد. فناوری ها باید جوابگوی نیازهای سفارش دهندگان بوده و پس از فروش دارای گارانتی و ضمانت خدمات بوده و یک سیستم کاملا قابل اطمینان باشند.

رهبر روسیه علاه بر این از اعضای دولت خواست تا پیشنهادات روشن، قابل درک و دقیقی برای گسترش موسسات دفاعی و تحقق طرح های ملی ارائه داده و گزارشات جامعی در زمینه نظارت و سازماندهی اقدامات به او بدهند.

لازم به یادآوری است که در اواخر ماه سپتامبر پیش نویس بودجه سال آینده برای دوره زمانی 2022-2021 منتشر شد که بر اساس آن بودجه اختصاص یافته به وزارت دفاع روسیه در سال 2020 رقم 1.894 تریلیون روبل است. بوده وزارت دفاع روسیه در سال 2019 معادل 1.776 تریلیون روبل بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 76

به "علت کاهش بودجه دفاعی روسیه از زبان پوتین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت کاهش بودجه دفاعی روسیه از زبان پوتین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید