معرفی نمایندگان دولت افغانستان برای مذاکره با طالبان

به گزارش مجله فناوری، دولت افغانستان یک تیم 20 نفره از شخصیت های سرشناس این کشور را برای انجام مذاکرات صلح با طالبان معرفی کرد.

معرفی نمایندگان دولت افغانستان برای مذاکره با طالبان

به گزارش مجله فناوری، به نقل از خبرگزاری آناتولی، تیم 20 نفره متشکل از مقامات دولتی، احزاب سیاسی، علما، جوانان و نمایندگان جامعه مدنی برای مذاکرات صلح با طالبان توسط دولت افغانستان معرفی گردید.

افراد مذکور عبارتند از معصوم استانکزی، زکیه ورک، دکتر شهلا فرید، محمد ناطقی، محمد حفیظ منصور، نادر نادری، عبدالمتین بیک، عنایت الله بلیخ، غیرت بهیر، حبیبه سرابی، زینب موحد، ضرار احمد مقبل، عبدالهادی ارغندیوال، شریفه زرمتی، ژنرال ایوب انصاری، باتور دوستم، دکتر رسول طالب، کلیم الله نقیبی، خالد نور و دکتر امین احمدی.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر در توییتر خود نوشت: براساس تصمیم ملاقات چهارساعته نمایندگان ما، واشنگتن و کابل فرایند آزادی زندانیان طرفین (دولت افغانستان و طالبان) از 31 مارس ماه جاری شروع خواهد شد.

لازم به ذکر است آزادی این زندانیان یکی از شروط توافق صلح میان آمریکا و طالبان که 29 فوریه توسط زلمای خلیل زاد، نماینده ویژه آمریکا در امور افغانستان و ملا عبدالغنی برادر، معاون سیاسی گروه طالبان در قطر امضا شد، به شمار می رود.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان 11 مارس با هدف شروع و انجام مذاکرات صلح میان افغانستان و گروه طالبان و به منظور تحکیم صلح پایدار و ثبات در کشور، حکم عفو مجازات و رهایی زندانیان گروه طالبان را صادر و خاطرنشان کرد: پس از شروع و در جریان مذاکرات مستقیم هیئت دولت افغانستان و طالبان، در هر دو هفته 500 زندانی این گروه که مجموع آنها به 3500 زندانی می رسد، مشروط بر اینکه سطح خشونت ها به طور چشمگیر کاهش یابد، آزاد خواهند شد.

بر اساس حکم رئیس جمهوری افغانستان، زندانیانی که بر مبنای این حکم آزاد می شوند مکلف به ارائه تعهد کتبی مبنی بر عدم بازگشت به صفوف طالبان شده اند و همچنین آزادی آنان پس از تکمیل فرایند بیومتریک صورت می گیرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 388

به "معرفی نمایندگان دولت افغانستان برای مذاکره با طالبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معرفی نمایندگان دولت افغانستان برای مذاکره با طالبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید