کارشناس افغان: طالبان برای منزوی شدن اشرف غنی کوشش می نماید

به گزارش مجله فناوری، کارشناس افغان اظهارداشت که طالبان برای منزوی کردن رئیس جمهور افغانستان کوشش می نماید و درنظر دارد پس از تضعیف دولت خواهان برکناری اشرف غنی شوند.

کارشناس افغان: طالبان برای منزوی شدن اشرف غنی کوشش می نماید

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، طارق فرهادی کارشناس روابط بین الملل درباره دلیل عدم پذیرش طالبان برای حضور در نشست استانبول گفت که آن ها از این طریق کوشش دارد تا دولت را تضعیف نموده و سپس برای حضور در مذاکرات، شرط استعفای رئیس جمهور را مطرح نمایند.

فرهادی گفت: طالبان زمانی به مذاکره حاضر می شوند که نیروهای خارجی نباشند و حکومت تضعیف شده باشد؛ آن زمان می گویند ما در نشست سراسری بشرطی شرکت می کنیم که رئیس جمهور استعفا بدهد.

باقر محسنی دیگر کارشناس افغان نیز درباره حاضر نشدن طالبان برای شرکت در نشست استانبول به سلام وطندار گفت: مذاکرات پنهان و چانه زنی های این گروه تا زمانیکه اشرف غنی وادار به استعفا گردد، ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است که نشست صلح افغانستان در استانبول قرار بود در تاریخ 4 اردیبهشت برگزار گردد اما در پی مخالفت طالبان برگزاری این اجلاس به بعد از ماه رمضان موکول شد و تا به امروز رایزنی های نمایندگان سازمان ملل، آمریکا، قطر و ترکیه برای ترغیب طالبان به حضور در نشست استانبول بی نتیجه بوده است.

با این حال منابع می گویند که طالبان به عنوان پیش شرط برای شرکت در این اجلاس خواهان آزادی 7 هزار زندانی و نیز خارج شدن سران این گروه از فهرست سیاه شورای امنیت سازمان ملل شده است.

پیش از این نیز شیرمحمدعباس استانکزی معاون دفتر سیاسی طالبان گفته بود که دولت کنونی افغانستان تنها مانع برابر صلح است و تاکید نمود که اگر اشرف غنی بگوید که استعفا می دهد، این گروه نیز برای مذاکره با دولت جدید آماده است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 23 اردیبهشت 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1109

به "کارشناس افغان: طالبان برای منزوی شدن اشرف غنی کوشش می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارشناس افغان: طالبان برای منزوی شدن اشرف غنی کوشش می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید