نیویورک تایمز: ترامپ مقابل رهبر کره شمالی لحنی چاپلوسانه داشت

به گزارش مجله فناوری، یک روزنامه مشهور آمریکایی نگاهی خاص به ملاقات اخیر سران ایالات متحده و کره شمالی در سنگاپور انداخته است.

نیویورک تایمز: ترامپ مقابل رهبر کره شمالی لحنی چاپلوسانه داشت

به گزارش گروه بین الملل مجله فناوری به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، نشست سنگاپور به عنوان الگویی برای دیپلماسی فراز و نشیب های خاص خود را داشت ولی به عنوان یک ساختار و پلت فرم برای ارائه هنر فردی ترامپ، خوب و رضایتبخش بوده است.

این روزنامه آمریکایی اضافه کرد: ترامپ در این نشست در بهترین حالت رفتاری خود در برخورد با دیکتاتورها قرار داشته است. ترامپ که پیش از این رهبر کره شمالی را تهدید کرده بود و او را مردک موشکی خوانده بود، و نسبت به آتش و خشمی که هرگز دنیا آن را ندیده است مقام های پیونگ یانگ را تهدید کرده بود، این بار در نشست سنگاپور تصمیم گرفت تا رفتار خود را تغییر دهد و با یک حمله جادویی و افسونگرانه با کیم جونگ اون برخورد کند.

در حالی که دنیا با نگرانی و دغدغه فراوان به ترامپ نگاه می کرد، ولی رئیس جمهور آمریکا لحنی محبت آمیز و حتی چاپلوسانه در برابر رهبر کره شمالی داشت. رهبران دو کشور لبخند می زدند و رفتاری محبت آمیز داشتند و به نظر می رسید دست دادن 13ثانیه ای آنها می خواهد برای ابد ادامه داشته باشد.

برخورد محبت آمیز ترامپ با یکی از بدنام ترین رهبران دنیا تحت هر شرایطی بسیار قابل توجه بوده است، این در شرایطی است که ترامپ اخیراً از جاستین ترودو نخست وزیر کانادا یکی از نزدیک ترین متحدان آمریکا به شدت انتقاد و او را فردی بسیار ضعیف و متقلب توصیف کرده است.

نیویورک تایمز اضافه کرد: ترامپ خواه چیزی درباره تاریخ یا سیاست بداند یا درک درستی از این مسائل نداشته باشد، ولی حس عمیقی در نحوه برخورد و تعامل با رهبران اقتدارگر که به دنبال مشروعیت و احترام هستند، دارد.

همه کسانی که ترامپ را می شناسند گفته اند که این مسئله مشکوک است که نشان دادن احترام ترامپ در برابر رهبر کره شمالی صرفاً یک مانور دیپلماتیک بوده باشد. ترامپ علاقه زیادی به آدم های قوی دارد. هرچه این رهبران اقدامات بی رحمانه تری برای حفظ قدرت داشته باشند، ترامپ بیشتر به آنها احترام می گزارد. تنها به پاسخ ترامپ به خبرنگار ان بی سی توجه کنید، زمانی که از او پرسید چرا با توجه به همه کشتارها و آدمکشی های کیم جونگ اون، باز هم با او ملاقات کردید؟، ترامپ به راحتی رهبر کره شمالی را ستایش کرد و او را فردی بااستعداد خواند.

منبع: تسنیم
انتشار: 29 دی 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 106

به "نیویورک تایمز: ترامپ مقابل رهبر کره شمالی لحنی چاپلوسانه داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیویورک تایمز: ترامپ مقابل رهبر کره شمالی لحنی چاپلوسانه داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید