همه چیز درباره رژیم غذایی دوپامین

به گزارش مجله فناوری، رژیم های لاغری زیادی وجود دارند و تمریناتی که نتیجه را تضمین می کنند، اما یک برنامه برای همه مناسب نیست. بهترین روش لاغری برای درمان چاقی و رسیدن به وزن ایده آل با داشتن یک برنامه رژیم غذایی مطمئن میسر می شود.

همه چیز درباره رژیم غذایی دوپامین

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری افغانستان، برای کاهش وزن ایده آل، مهم است که در کنار ورزش، رژیمی غذایی مناسبی داشته باشید که اشتهایتان را کنترل کند. در واقع مغز شماست که هوس های غذایی را ایجاد می کند نه معده شما. بنابراین، مهم ترین نکته این است که مواد غذایی را مصرف کنید که مغز را راضی و متابولیسم را نیز همزمان تقویت می کنند. با این ویژگی ها، رژیم لاغری دوپامین می تواند گزینه خوبی باشد.

رژیم دوپامین چیست؟

رژیم لاغری دوپامین می تواند به شما در حفظ کمر باریک و همچنین راضی نگه داشتن مغز کمک کند. هنگامی که در طول روز مواد غذایی افزایش دهنده دوپامین را می خورید، میل کمتری به خوردن دارید اما انرژیتان افزایش می یابد. این رژیم لاغری مبتنی بر فلسفه خوردن چیزی است که دوست دارید تا به این ترتیب ذهن تان راضی باشد. از این رو، رژیم دوپامین به عنوان رژیم شاد نیز شناخته می شود.

محدودیت رژیم

برخلاف رژیم کتوژنیک یا رژیم مدیترانه ای، رعایت رژیم دوپامین بسیار آسان است. این رژیم لاغری باعث تقویت مفهوم کربوهیدرات های خوب و کربوهیدرات های بد می شود و به کربوهیدرات های ضروری به همراه میوه و سبزیجات تازه اهمیت می دهد. غذا هایی که در این رژیم لاغری هستند، دوپامین را تقویت می کنند که بر مراکز پاداش و لذت مغز ما تأثیر می گذارد.

همچنین، این رژیم از شما نمی خواهد که مواد غذایی مورد علاقه تان را مانند مرغ، شکلات، گوشت گاو و پروتئین را کاهش دهید، زیرا بر این اصل پایدار است که مصرف این مواد غذایی در واقع می تواند برخی از هورمون های حس خوب را در بدن تحریک کند. این امر توسط مطالعات خاص نیز پشتیبانی می شود که وقتی سطح دوپامین مناسب است، شما انرژی، شادی و انگیزه ورزش کردن و رسیدن به هدف را دارید.

علاوه بر آن، هنگامی که غذای سرشار از پروتئین می خورید، احساس گرسنگی کمتری دارید. این امر نیز باعث تقویت فعالیت مغز می شود، زیرا غذا های پروتئینی حاوی اسید های آمینه هستند که دوپامین را به مغز منتقل می کنند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 834

به "همه چیز درباره رژیم غذایی دوپامین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همه چیز درباره رژیم غذایی دوپامین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید