وزیر گردشگری به اطلاعیه ستاد کرونا اعتراض نکرده است

به گزارش مجله فناوری، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، وزیر گردشگری به اطلاعیه ستاد کرونا اعتراض نکرده است.

وزیر گردشگری به اطلاعیه ستاد کرونا اعتراض نکرده است

داستان چیست؟

علی اصغر مونسان که پس از انتشار اطلاعیه ستاد کرونا درباره پرهیز از سفر در تعطیلات پیش رو گفته بود در سطح ملی به کرات این موضوع مطرح است که سفر موجب تشدید کرونا می گردد، در صورتیکه رعایت نکردن فاصله اجتماعی، ازدحام و استفاده نکردن از ماسک، عامل اصلی شیوع است و سفر کمترین تأثیر را دارد اینک می گوید: به آن اطلاعیه اعتراض نکردم. اما در دیگر مراکز شهری بویژه در سیستم حمل و نقل ازدحام عامل اصلی انتشار ویروس بوده است، درحالیکه ما برای هتل ها و سایر اقامتگاه ها پروتکل های دقیقی با تایید وزارت بهداشت تهیه کردیم که انصافا خوب، دقیق و سختگیرانه رعایت می گردد. آنچه موجب انتشار ویروس است ازدحام و رعایت نکردن و ماسک نزدن است. دوستان در وزارت بهداشت هم به واسطه اینکه کنترل بهتر داشته باشند فعلا محدودیت در سفر را اعمال نموده اند. اگر این فرایند طولانی گردد، برای گردشگری سخت خواهد شد و نمی توان جبران کرد.

او چندی پیش میزان خسارت واردشده از ویروس کرونا را به صنعت گردشگری 12 هزار میلیاد تومان برآورد کرد و نسبت به ورشکستگی این صنعت ابراز نگرانی نموده بود. وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره واکنشی که به اطلاعیه ستاد کرونا داشته، شرح داد: کرونا ضربه سختی به گردشگری جهان وارد کرد که شامل حال گردشگری ایران هم شد. البته در خرداد اجازه ای را از ستاد ملی گرفتیم و فعالیتها را به صورت کامل آغاز کردیم و خوشبختانه گردشگری داخلی آنقدر ظرفیت بالایی داشت که به سرعت جبران کند، اما متاسفانه با اوج دریافت ویروس کرونا محدودیت هایی به ویژه برای جلوگیری از سفر اعمال شد و متاسفانه گردشگری روزگار خوبی ندارد.

او یادآوری کرد که پروتکل ها در اقامتگاه ها سختگیرانه رعایت می گردد و هر اتاقی که مورد پذیرش قرار می گیرد تا 24 ساعت مسافر ندارند و کاملا ضدعفونی می گردد. در هتل ها اتفاق بدی رخ نمی دهد، اما در وزارت بهداشت فعلا روی سفر و جابه جا شدن نکته دارند، وگرنه پروتکل هایی که تهیه شده مورد تایید وزارت بهداشت بوده است.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ادامه داد: تا قبل از کرونا گردشگری در کشور فراگیر شده و تحول مالی خوبی درحال وقوع بود و شمار زیادی از جوانان با سرمایه های کوچک وارد این حوزه شده بودند. تعداد بومگردی ها از عدد دوهزار واحد عبور نموده بود. تبدیل فضاهای تاریخی به هتل بوتیک که عمدتا با سرمایه جوانان رخ داد نیز بسیار مورد توجه گردشگران خارجی نهاده شد و عدد گردشگران خارجی هم به هشت میلیون نفر رسیده بود.

مونسان با بیان اینکه امیدواریم فرایند رو به رشد گردشگری را تداوم دهیم، گفت: با تایید وزارت بهداشت و کمیته اجتماعی کشور، شهریور گردشگری خارجی و پروازهای خارجی برقرار خواهد شد و تعداد آنها افزایش می یابد.

منبع: همگردی
انتشار: 23 مهر 1399 بروزرسانی: 23 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 695

به "وزیر گردشگری به اطلاعیه ستاد کرونا اعتراض نکرده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر گردشگری به اطلاعیه ستاد کرونا اعتراض نکرده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید