پژوهش های دانشگاهی در حوزه اقتصاد دیجیتال حمایت می شوند

به گزارش مجله فناوری به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، عدد انتها نامه های مرتبط با صنعت ناچیز و کوچک است. این در حالی است که هر سال تعداد بالایی از انتها نامه های دانشجویی در کشور فراوری می گردد. این موضوع ستاد توسعه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری را به صرافت انداخت تا از این اندوخته عظیم و ارزشمند علمی در کشور برای توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری اقتصاد دیجیتال یاری بگیرد.

پژوهش های دانشگاهی در حوزه اقتصاد دیجیتال حمایت می شوند

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی کانادا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی کانادا، بهترین مسیر را به سوی مدارو، کالج ها و دانشگاه های کانادا انتخاب کنید.

هر یک از این خاتمه نامه های خاک گرفته و فراموش شده شاید بتواند گره ای هرچند کوچک از صنایع را باز کند.

بر اساس گزارشی ملی درصد تعداد خاتمه نامه های مرتبط با صنعت به تعداد کل خاتمه نامه های تحصیلات تکمیلی تا سال 94 به یک درصد هم نمی رسید اما پس از آن، این موضوع روندی افزایشی یافت و با یک جهش 3 درصدی به دو دهم رسید. البته این میزان هم در مقایسه با کل خاتمه نامه ها همچنان ناچیز است و نشان از آن دارد که همچنان با مشکل کاربردی بودن خاتمه نامه ها روبرو هستیم.

اگر جهت درستی برای بهره بردن از این ذخیره علمی که حاصل کوششی علمی و مبتنی بر پژوهش های دانشجویی است تعریف گردد، این منابع تخصصی می تواند نقشی تاثیرگذار در توسعه زیست بوم فناوری و نوآوری کشور داشته باشد.

براین اساس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از روزهای آغازین فعالیت خود در کوشش بود تا از این ظرفیت علمی استفاده کند و با کاربردی کردن این خاتمه نامه ها، دانشجویان و دانشگاه ها را به صنعت متصل کند. اتصالی که منافع آن برای جامعه علمی، مردم و صنایع کشور است.

از این رو ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز، برای توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور در کوشش است تا خاتمه نامه های دانشجویی را به سمت تعریف موضوعاتی مرتبط با برطرف نیازهای فناورانه این صنعت سوق دهد. با این کار هم دانشجویان با این زیست بوم و خلاهای آن آشنا شده و هم صنعت اقتصاد دیجیتال از این دستاوردهای علمی منتفع می گردد.

این برنامه شامل حمایت از پژوهش های دانشگاهی در حوزه های فناوری محور اولویت دار ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می گردد.

قرار بر این است که با اجرای این برنامه، خاتمه نامه های دانشجویی در سطح تحصیلات تکمیلی به کمک صنعت اقتصاد دیجیتال بیایند و نیازهای فناورانه این حوزه را برطرف نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 شهریور 1399 بروزرسانی: 8 شهریور 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 600

به "پژوهش های دانشگاهی در حوزه اقتصاد دیجیتال حمایت می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پژوهش های دانشگاهی در حوزه اقتصاد دیجیتال حمایت می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید