پیروزی ژئوپلتیک روسیه در برابر آمریکا

به گزارش مجله فناوری، موسسه رتبه بندی فیچ ریتینگ، می گوید که ساخت خط لوله انتقال گاز نورداستریم 2 یک پیروزی ژئوپلتیک در برابر آمریکا برای روسیه بود.

پیروزی ژئوپلتیک روسیه در برابر آمریکا

به گزارش گروه مالی خبرنگاران به نقل از تاس، طی روز های گذشته روسیه توانسته علیرغم کارشکنی ها و تحریم ها از سوی آمریکا و بعضی کشور های اروپایی، ساخت خط لوله انتقال گاز به اروپا موسوم به نورد استریم 2 را تکمیل کند.

روس ها توانستند این خط لوله را با همه موانع در مدت زمان از قبل برنامه ریزی شده سه سال به اتمام برسانند.

دیمیتری مارینچنکو، مدیر ارشد موسسه رتبه بندی فیچ می گوید: این مسأله یک پیروزی ژئوپلتیک برای مسکو بود. این پروژه علیرغم رویکرد ها منفی از سوی کمیسیون اروپایی، بعضی کشور های اروپایی و آمریکا تکمیل شد.

وی می گوید: البته تکمیل شدن این خط لوله مرهون ثبات قدم آلمان در کنار مسکو بوده که همیشه تاکید نموده است که اهداف ساخت این خط لوله تماما تجاری بوده و هیچ جنبه سیاسی ندارد.

مارینچنکو می گوید: بهره برداری از این پروژه باعث خواهد شد تا روسیه و اروپا وابستگی خود به اوکراین در ترانزیت گاز را کاهش دهند چراکه برخلاف خط لوله قبلی نورداستریم 2 با عبور از بستر دریای بالتیک به صورت مستقیم از روسیه به آلمان می رود.

وی ادامه داد: علیرغم تمام کوشش ها، اما به خاطر قوانین نو گازی در اتحادیه اروپا این خط لوله نمی تواند با تمام ظرفیت خود گاز را به اروپا منتقل کند. مگر آنکه به خاطر نبود گاز اتحادیه اروپا تصمیم به لغو قوانین نو بگیرد که به صورت تئوریک این مسأله می تواند روس ها را بر آن دارد که با تمام ظرفیت گاز را به درون این خط لوله پمپ نمایند.

روز آدینه بود که شرکت گاز پروم روسیه از تکمیل شدن خط لوله نورداستریم 2 اطلاع داد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1293

به "پیروزی ژئوپلتیک روسیه در برابر آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیروزی ژئوپلتیک روسیه در برابر آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید