پیشی دریافت وزن مصنوعات ساخته دست بشر از وزن زیست توده&zwnjها برای اولین بار

به گزارش مجله فناوری، کره بیمار بار سنگینی را به دوش می کشد. آخرین تحقیقات دانشمندان نشان می دهد که وزن مصنوعات ساخته دست بشر برای نخستین بار بیشتر از وزن موجودات زنده اعم از درختان، گیاهان و حیوانات شده است.

پیشی دریافت وزن مصنوعات ساخته دست بشر از وزن زیست توده&zwnjها برای اولین بار

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، انسان با سرعت برق آسا در حال نابود کردن کره زمین است. هر 20 سال وزن جاده ها ساختمان ها و سایر سازه های دست بشر تقریبا دو برابر می گردد. آنالیز های جدید نشان می دهد که وزن ساخته های بشر روی کره زمین در حال حاضر از 1.1 تریلیون تن نیز تجاوز نموده است.

این در حالی است که وزن زیست توده ها اعم از گیاهان، درختان و حیوانات در طی این مدت به نصف وزن قبلی و به رقمی در حدود یک تریلیون تن رسیده است.

در ابتدای قرن بیستم وزن مصنوعات ساخته شده توسط انسانها تنها سه درصد وزن زیست توده های روی زمین بود. محققان از سال 1990 تا به امروز تغییرات وزنی مصنوعات بشری همچنین تغییرات وزنی زیست توده ها را آنالیز می نمایند.

پس از جنگ دنیای دوم و با رونق دریافت صنعت، حجم فراوریات دست بشر به شدت افزایش پیدا کرد تا جایی که اکنون به صورت متوسط هر هفته هر فرد معادل وزن خود محصولی مصنوعی به این حجم اضافه می نماید.

رون میلو یکی از محققان این پروژه می گوید:

مطالعات اخیر در خصوص وزن مصنوعات دست بشر، تصویری کلی از شرایط سیاره زمین را در سال 2020 به خوبی نشان می دهد.این اعداد و ارقام واقعا تکان دهنده هستند. شاید با دیدن آمارها کمی به خودمان بیاییم و برخوردی مسئولانه با چنین شرایطی از خود نشان دهیم.

مطالعات آماری نشان می دهد که هر سال تقریبا 30 گیگاتن به وزن ساخته های دست بشر روی زمین اضافه می گردد. در نتیجه با نرخ رشد کنونی، انتظار می رود تا سال 2040 احتمالا وزن فراوریات دست بشر به حدود 3 تراتون برسد. این در حالی است که بشر نه تنها مصنوعات جدیدی فراوری می نماید، بلکه در حال نابود کردن محیط زیست است و با قطع درختان و از بین بردن جنگل ها و تغییراتی در کشاورزی محصولات، باعث می گردد که وزن زیست توده ها کاهش پیدا کند.

فرایند ساخت و ساز در سراسر دنیا به سرعت در حال افزایش است. اگر این فرایند ادامه داشته باشد، تاثیر بسیار زیادی روی زندگی انسان ها در کره زمین خواهد گذاشت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 19 دی 1399 بروزرسانی: 19 دی 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 875

به "پیشی دریافت وزن مصنوعات ساخته دست بشر از وزن زیست توده&zwnjها برای اولین بار" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشی دریافت وزن مصنوعات ساخته دست بشر از وزن زیست توده&zwnjها برای اولین بار"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید