چگونه در سفر از شر دندان درد خلاص شویم؟

به گزارش مجله فناوری، دندان درد از آن دست اتفاقاتی است که بسیاری آن را تجربه نموده اند و از آن به عنوان یکی از بدترین دردها یاد می نمایند و دندان درد می تواند به طور ناگهانی در سفر هم به سراغ شما بیاید و ممکن است سفرتان را خراب کند پس بهتر است راه های کنترل و درمان خانگی آن را قبل از رساندن خودتان به دندانپزشک یاد بگیرید که در ادامه به آنها می پردازیم:

چگونه در سفر از شر دندان درد خلاص شویم؟

توصیه مهم قبل سفر

بهتر است قبل از رفتن به سفر برای آنالیز دندان هایتان به یک دندان پزشک مراجعه کنید. این موضوع زمانی که به یک کشور خارجی سفر می کنید یا به مناطق دورافتاده و کمتر توسعه یافته می روید، بیشتر اهمیت پیدا می نماید. قبل از رفتن به سفر با مراجعه به دندان پزشک، حتما دندان هایتان را تمیز کنید، مخصوصا زمانی که دچار بیماری های لثه ای هستید و باید تحت درمان های دوره ای و منظم قرار بگیرید. دندان های عقل پایینی معمولا دردسرساز می شوند؛ قبل از سفر سعی کنید به آن ها رسیدگی کنید و اگر احتیاج است، با صلاح دید پزشک آن ها را بکشید.

درمان ریشه دندان حتما باید قبل از سفر کامل گردد تا از عواقب بالقوه و درد ناشی از تغییرات فشار در طول سفر هوایی کاسته گردد. سازمان سلامت و روش های ضدعفونی (OSAP) توصیه می نماید قبل از سفر به کشورهای کمتر توسعه یافته حتما واکسیناسیون هپاتیت B را انجام دهید تا در زمان درمان مسائل دندان پزشکی در این کشورها، دچار مشکل نشوید.

این واکسیناسیون طی یک دوره 6 ماه قبل از سفر انجام می گردد.

در جاده ها این تاکتیک های پیشگیرانه را در نظر بگیرید:

از جویدن یخ، هسته ذرت بوداده و آب نبات سخت اجتناب کنید

از دندان هایتان برای تکه کردن نوار چسب و پاره کردن مواد مختلف استفاده نکنید.

داروهای ضددرد دندان

داروهای خوراکی اولین و بهترین گزینه برای کنترل دندان درد شما هستند. به شرطی که منع مصرفی در خصوص داروهای خوراکی ضددرد که به آن ها اشاره می گردد، نداشته باشید. قرص های روی پیشخوان داروخانه ها (OTC) در کنترل دردهای دندانی موثرند. ایبوپروفن و استامینوفن شایع ترین و موثرترین این دسته از داروها هستند. برخلاف تصور عمومی که در خصوص دندان درد و قرص مفنامیک اسید وجود دارد، قرص یا شکل ژلاتینی/کپسولی ایبوپروفن مناسب ترین دارویی است که می توانید به قیمت مناسب و بدون نسخه برای دندان درد ناغافل خود تهیه کنید. قرص های ترکیبی ضددرد حاوی ایبوپروفن هم برای این منظور بسیار مناسبند. این داروها را می توانید با مصرف دو قرص یا کپسول آغاز کنید و تا زمان مراجعه به دندانپزشک هر شش ساعت تا چهارساعت یکبار ادامه دهید.

چگونه درد دندان را آرام کنیم ؟

سیر

اولین قدم برای درمان دندان درد، نگه داشتن سر به سمت بالا است زیرا فشار را از اطراف دندان ها کاهش می دهد. علاوه بر این، می توانید یک حبه سیر را له نموده و روی دندان دردناک خود قرار دهید. سیر به علت خواص ضدعفونی کننده و بی حس کنندگی می تواند به راحتی دردتان را کاهش دهد.

قطره های گیاهی

استفاده از قطره های گیاهی مثل عصاره گیاه میخک که باید به طور مستقیم روی حفره پوسیدگی دندان ریخته گردد.

چای کیسه ای

راه دیگر، قرار دادن یک چای کیسه ای مصرف شده روی دندان یا استفاده از کمپرس آب سرد است. برای این کار می توانید چند قطعه یخ را درون پارچه ای تمیز قرار داده و آن را بروی نواحی اطراف دندان دردناکتان قرار دهید. سرما می تواند آستانه دردتان را افزایش داده و درد را قابل تحمل تر کند.

منبع: تندرست نیوز

منبع: همگردی
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 21

به "چگونه در سفر از شر دندان درد خلاص شویم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در سفر از شر دندان درد خلاص شویم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید