کنگره آمریکا تحقیقات درباره نقش پامپئو در اخراج یک بازرس را شروع کرد

به گزارش مجله فناوری، سه کمیته کنگره آمریکا مقام های وزارت خارجه این کشور را برای شرح درباره نقش احتمالی مایک پامپئو در اخراج یک بازرس احضار نموده اند.

کنگره آمریکا تحقیقات درباره نقش پامپئو در اخراج یک بازرس را شروع کرد

به گزارش گروه بین الملل مجله فناوری، اعضای ارشد حزب دموکرات در کنگره آمریکا امروز آدینه خاطرنشان کردند سه کمیته این مجلس، مقام های ارشد وزارت خارجه را برای انجام تحقیقات درباره نقش احتمالی مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا در اخراج بازرس کل وزارت خارجه این کشور فراخوانده اند.

دونالد ترامپ دو هفته پیش بنا به درخواست مایک پامپئو به کنگره خبر داد که استیو لینیک، بازرس کل وزارت خارجه آمریکا را از سمتش برکنار می نماید.

یک روز بعد، الیوت انگل، رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان و رابرت منندز نماینده مجلس سنا گفتند خواهان تحقیق درباره اخراج بازرس کل وزارت خارجه آمریکا هستند.

منابعی در کنگره گفته اند که لینیک در حال اجرا تحقیقاتی درباره مایک پامپئو و همسرش بوده و ممکن است تصمیم پامپئو برای اخراج او برای آشکار نشدن سوءرفتارهایش بوده باشد.

از جمله مسائلی که گفته می گردد بازرس کل وزارت خارجه آمریکا در حال تحقیق بر روی آن بوده اقدام دولت ترامپ در اعلام وضع اضطراری با ایران برای فروش سلاح به عربستان سعودی بوده است.

دولت دونالد ترامپ سوم خردادماه سال گذشته به بهانه شرایط اضطراری به دلیل تشدید تنش ها با ایران خاطرنشان کرد میخواهد بیش از هشت میلیارد دلار تسلیحات نظامی به عربستان سعودی، امارات و اردن بفروشد.

رئیس جمهور آمریکا در صورت اعلام شرایط اضطرار ملی می تواند مفاد مندرج در قوانین کنترل تسلیحاتی را نادیده گرفته و بدون مجوز کنگره سلاح بفروشد.

رسانه های آمریکا در آن موقع گزارش داده بودند مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا و بعضی از دستیاران او دولت را راضی نموده اند با اعلام شرایط اضطراری، دستور تحویل 8 میلیارد دلار تسلیحات به عربستان سعودی و امارات را صادر کند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 528

به "کنگره آمریکا تحقیقات درباره نقش پامپئو در اخراج یک بازرس را شروع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کنگره آمریکا تحقیقات درباره نقش پامپئو در اخراج یک بازرس را شروع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید