خبرنگاران تداوم کوشش های مذبوحانه آمریکا برای جبران شکست در مصاف با برجام

به گزارش مجله فناوری، تهران- خبرنگاران- نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران برای جبران شکست های این کشور در مصاف با برجام، مدعی شد که واشنگتن تحریم های پیشگیرانه برای تداوم بخشیدن به تحریم تسلیحاتی ایران اعمال می نماید.

خبرنگاران تداوم کوشش های مذبوحانه آمریکا برای جبران شکست در مصاف با برجام

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل آمریکا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی آمریکا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی آمریکا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های آمریکا انتخاب کنید.

الیوت آبرامز نماینده دولت آمریکا در امور ایران دوشنبه شب در گفت وگو با نشریه محافظه کار واشنگتن فری بیکن مدعی شد که ایالات متحده منتظر نمی ماند تا ایران معامله ای تسلیحاتی انجام دهد و سپس به تحریم طرف معامله اقدام کند.

آبرامز ادعا کرد که آمریکا تحریم های پیشگیرانه علیه هر کشوری که کوشش به ارسال سلاح به ایران کند، اعمال خواهد نمود تا از هر معامله تسلیحاتی پیش از انعقاد آن جلوگیری کند.

وی گفت: ما منتظر نمی مانیم تا یک تراکنش تکمیل شده و فردی به صورت فیزیکی سلاح به ایران ارسال کند یا از ایران سلاح وارد کند. ما افرادی را که به دیدارهای مقدماتی [برای معاملات تسلیحاتی] یا مذاکرات اینچنینی اقدام نمایند، تعقیب می کنیم.

رییس گروه اقدام علیه ایران در وزارت خارجه آمریکا اضافه نمود: ما پیش از ملموس و واقعی شدن این [معاملات] وارد خواهیم شد. ما رصد خواهیم کرد که آیا تحرکاتی برای معاملات تسلیحاتی وجود دارد یا خیر.

جمهوری اسلامی ایران روز گذشته همزمان با منقضی شدن تحریم تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران، با انتشار بیانیه ای رسمی در این باره تاکید نمود که بر اساس یکی از نوآوری­ های برجام، خاتمه قطعی و بدون قید و شرط محدودیت ­های تسلیحاتی و ممنوعیت­ های مسافرتی نیازمند هیچگونه تصویب قطعنامه­­ جدیدی نیست و هیچ نیازی به صدور بیانیه و یا هیچ اقدام دیگری از سوی شورای امنیت ملل متحد ندارد.

انقضای تحریم تسلیحاتی علیه ایران در حالی است که دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا همه کوشش های خود را برای تمدید این تحریم ها به کار گرفت، اما با شکست این کوشش ها، اقدام محکوم به شکست دیگری را برای بازگرداندن همه تحریم های بین المللی علیه ملت ایران انجام داد.

دولت ترامپ پیشتر قطعنامه ای را برای تمدید تحریم های تسلحیاتی علیه ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارایه داد که با 11 رای ممتنع، 2 رای مخالف و تنها یک رای موافق بازنده شد و واشنگتن را از کوشش خود بازداشت.

مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا سپس بدون هیچ پایه و اساس حقوقی، در نامه ای به شورای امنیت سازمان ملل، واشنگتن را یکی از مشارکت نمایندگان برجام دانست و براین اساس خواهان فعال شدن مکانیسم ماشه و بازگشت همه تحریم های بین المللی علیه ایران شد.

اکثریت قریب به اتفاق اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به همراه ریاست این شورا تاکید نمودند که آمریکا با توجه به خروج از برجام در سال 2018، دیگر مشارکت نماینده این توافق نیست و هیچ حقی برای بازگرداندن تحریم ها ندارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 9 آذر 1399 بروزرسانی: 9 آذر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 790

به "خبرنگاران تداوم کوشش های مذبوحانه آمریکا برای جبران شکست در مصاف با برجام" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تداوم کوشش های مذبوحانه آمریکا برای جبران شکست در مصاف با برجام"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید