خبرنگاران معافیت کرونایی شورای امنیت به کره شمالی

به گزارش مجله فناوری، تهران- خبرنگاران- شورای امنیت سازمان ملل روز شنبه برای یاری به کره شمالی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا سومین معافیت تحریم های خود را صادر کرد.

خبرنگاران معافیت کرونایی شورای امنیت به کره شمالی

به گزارش خبرگزاری کی بی اس، کمیته تحریم های کره شمالی در شورای امنیت سازمان ملل سومین معافیت از تحریم های خود را برای تهیه تجهیزات پزشکی کره شمالی و برای یاری به جلوگیری از ویروس کرونا تصویب کرد.

این کمیته از آخرین مصوبات مربوط به برطرف تحریم ها که توسط سازمان بهداشت جهانی درخواست شده بود، در وب سایت خود رونمایی کرد.

مصوبه معافیت تحریم های شورای امنیت شامل شامل 600 دماسنج، 20 دستگاه لارنگوسکوپ، 40 دستگاه تنفس مصنوعی، 20 دستگاه اندازه گیری اکسیژن خون و تجهیزات و دستگاه های مختلف مربوط به آزمایش ویروس کروناست.

کمیته شورای امنیت اعلام می نماید که تصویب معافیت تحریم ها برای یاری به کره شمالی برای پیشگیری و کنترل ویروس کرونا اجرا شده است.

فدراسیون بین المللی جوامع صلیب سرخ و هلال احمر (IFRC) و پزشکان بدون مرز پیش از این معافیت تحریم ها را برای تحویل تجهیزات امدادی به کره شمالی صادر نموده بود.

کره شمالی ادعا می نماید که هنوز گزارشی از ویروس کرونا در این کشور گزارش نشده است، اما کوشش های همه جانبه ای از جمله قرنطینه، بستن مرزها و تأخیر در آغاز ترم جدید مدرسه را برای جلوگیری از این ویروس کشنده انجام داده است.

منبع: ایرنا
انتشار: 28 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 327

به "خبرنگاران معافیت کرونایی شورای امنیت به کره شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران معافیت کرونایی شورای امنیت به کره شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید