شرایط توزیع انسولین قلمی معین شد

به گزارش مجله فناوری، مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با بیان اینکه در حال حاضر حداقل 1.5 میلیون عدد انسولین قلمی از هر نوع در بازار تامین شده است، گفت: انسولین فقط با نسخه پزشک و ثبت اطلاعات بیمار و بدون تغییر قیمت در سامانه تیتک قابل عرضه است.

شرایط توزیع انسولین قلمی معین شد

به گزارش تسنیم، دکتر محمد پیکان پور درباره روند تأمین انسولین اظهار کرد: تمرکز ویژه ای برای تامین انسولین از مسیر تولید و واردات در کشور انجام شده است تا بیماران دغدغه ای درمورد داروی مصرفی خود نداشته باشند.

وی افزود: طبق سیاست های اتخاذ شده، انسولین بیشتری نسبت به گذشته در دستور کار برای تامین قرار گرفته به طوری که در حال حاضر حداقل 1.5 میلیون عدد انسولین قلمی از هر نوع در بازار تامین شده تا کسری های مقطعی که شاهد آن بودیم، جبران شود.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو شرح داد: تولیدکنندگان داخلی برنامه ریزی کرده اند تا ظرفیت های موجود و ظرفیت های تولیدی خود را افزایش دهند؛ تاثیر این برنامه ریزی ها در بازار قابل مشاهده خواهد بود.

پیکان پور شرح داد: در صورتی که بیماری با نسخه الکترونیک برای دریافت انسولین به داروخانه مراجعه کند، تغییر قیمت های اخیر شامل حال وی نمی شود و با قیمت های قبلی دارو را تهیه خواهد کرد.

مدیرکل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه انسولین تنها با نسخه پزشک و اطلاعات ثبتی بیمار در سامانه تیتک قابل عرضه است، گفت: بر اساس طرح دارویار، بیماران دیابتی انسولین قلمی خود را بدون هیچ تغییر قیمتی تهیه می کنند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 آذر 1401 بروزرسانی: 5 آذر 1401 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1674

به "شرایط توزیع انسولین قلمی معین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط توزیع انسولین قلمی معین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید