واعظی: فاصله گذاری اجتماعی مبتنی بر رفتار مدنی مطمئن تر از قرنطینه است

به گزارش مجله فناوری، رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: فاصله گذاری اجتماعی مبتنی بر رفتار مدنی، راه مطمئن تری از قرنطینه و استفاده از قوه قهریه است.

واعظی: فاصله گذاری اجتماعی مبتنی بر رفتار مدنی مطمئن تر از قرنطینه است

به گزارش گروه سیاسی مجله فناوری، محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی دولت با دفاع از برنامه گسترده دولت برای مقابله با بیماری کرونا، تاکید نمود که رئیس جمهور و دولت در حفظ و حراست از جان و سلامت مردم، از هیچ کوششی دریغ نخواهند کرد.

وی در پاسخ به این پرسش که بعضی سیاسیون انتقاد نموده اند چرا دولت از ابتدا، سیاست محدودسازی را اجرا ننموده است، گفت: در این موضوع، دو سه نکته باید لحاظ گردد. نکته اول این است که در مهار ویروس کرونا، الگوهای محدودسازی، چندین نوع بوده که قرنطینه یکی از آنهاست و هنوز هم هیچ کس به طور قطعی نمی تواند تایید کند که قرنطینه سنتی، راه چاره قطعی و دقیق این ماجرا است.

رئیس دفتر رئیس جمهور با اشاره به سیاست قرنطینه سازی در بعضی کشورهای اروپایی از جمله ایتالیا ، فرانسه و انگلستان اضافه نمود: گفته می گردد اجرای سیاست قرنطینه و بهره گیری از قوه قهریه ، دستکم در این سه کشور اروپایی، پیروز نبوده و به جای استفاده از قوه قهریه، بحث فاصله گذاری اجتماعی مبتنی بر رفتار مدنی راه مطمئن تری از قرنطینه و استفاده از قوه قهریه است.

واعظی اظهار داشت: دولت برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، بسیار سریعتر و گسترده تر از کشورهای دیگر، مدارس ، دانشگاهها ، اجتماعات مختلف و مراکز عمومی غیرضروری را تعطیل کرد وکارکنان حاضر در ادارات را به یک سوم تقلیل داد و سیاست حضور گردشی کارمندان در ادارات را اجرا کرد.

وی با بیان اینکه دولت همچنین به کارمندانی که دارای بیماری های زمینه ای و یا سن بالاتر بودند امکان داد که سر کار نیایند، گفت: تمامی اقدامات گسترده ای که دولت برای مهار و ریشه کنی بیماری کرونا در کشور انجام داده است در چارچوب مشاوره با متخصصان و صاحبنظران این حوزه بوده و هر زمانی هم که آنان به نتیجه و جمع بندی قطعی رسیده و نظراتشان را به ستاد ارائه نموده اند، این ستاد مورد نظر قرار داده است. در عین حال هر زمانی هم که ستاد احساس نموده باید محدودیت ها اضافه تر گردد، در اجرای آن تردید ننموده که نمونه آن همین ابلاغ طرح فاصله گذاری اجتماعی است.

رئیس دفتر رئیس جمهور توضیح داد: اظهارات بعضی از کسانی که امروزه به سیاستهای دولت انتقاد می نمایند کاملا اعجاب آور و تعجب برانگیز است به نحوی که شائبه سیاسی کاری بر آن وارد می گردد.

واعظی اضافه نمود: علیرغم تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه همه باید برای مهار این ویروس کوشش و به یکدیگر یاری نمایند اما متاسفانه شاهدیم اینها نه تنها هیچ یاریی نمی نمایند بلکه دائما انتقاد نموده و فقط به دنبال اهداف سیاسی خود هستند.

وی اظهارداشت: هنوز زمان زیادی از مواضع این حضرات نگذشته و مردم کاملا در خاطرشان هست که وقتی دولت با شفافیت و صداقت هر چه تمامتر موضوع شناسایی ویروس کرونا را در قم بیان کرد، همین حضرات با عصبیت تحلیل داشتند که این رفتار دولت یک پروژه سیاسی است! و این اقدام صادقانه دولت را در روز چهارشنبه پیش از انتخابات، یک حرکت مغرضانه از سوی دولت برای عدم مشارکت در انتخابات قلمداد کردند!

واعظی گفت: بی تردید کسانی که این نظرات را در همین حدود دو هفته اخیر مطرح نموده اند، الان نمی توانند منتقد و مدعی دولت باشند که چرا قرنطینه ننموده است و مهمتر از همه اینکه در حال حاضر نیز متاسفانه شاهد عدم رعایت محدودیت ها از سوی بعضی دوستان این حضرات هم هستیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 25 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 390

به "واعظی: فاصله گذاری اجتماعی مبتنی بر رفتار مدنی مطمئن تر از قرنطینه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واعظی: فاصله گذاری اجتماعی مبتنی بر رفتار مدنی مطمئن تر از قرنطینه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید