62 درصد آمریکایی ها معتقدند کشورشان به یک حزب سیاسی سوم نیاز دارد

به گزارش مجله فناوری، نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می دهد حدود دو سوم آمریکایی ها بر این باورند که ایالات متحده به یک حزب سیاسی سوم مهم و بزرگ نیاز دارد.

62 درصد آمریکایی ها معتقدند کشورشان به یک حزب سیاسی سوم نیاز دارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نظرسنجی جدید موسسه گالوپ حاکی است 62 درصد آمریکایی ها بر این باورند که ایالات متحده به یک حزب سیاسی سوم مهم و بزرگ نیاز دارد زیرا احزاب جمهوریخواه و دموکرات عملکرد ضعیفی به نمایندگی از مردم آمریکا داشته اند.

جدیدترین خبرها و تحلیل های ایران و جهان را در کانال تلگرامی خبرنگاران بخوانید. (کلیک کنید)

بر اساس این گزارش، در حالی که 62 درصد آمریکایی ها خواستار تشکیل یک حزب سیاسی سوم شده اند، 33 درصد نیز گفته اند دو حزب سیاسی موجود عملکرد مناسب و کافی به نمایندگی از دیدگاه های مختلف سیاسی مردم آمریکا داشته اند.

موسسه گالوپ از سال 2003 میلادی تا به امروز این سئوال را از شهروندان آمریکایی پرسیده و این بار بالاترین درصد شهروندان آمریکایی خواستار تشکیل یک حزب سیاسی سوم شده اند.

این نظرسنجی نشان می دهد که میزان رضایت شهروندان آمریکایی از احزاب دموکرات و جمهوریخواه به کمتر از 50 درصد رسیده است. در حالی که رضایت آمریکایی ها از حزب دموکرات به 48 درصد رسیده این رقم برای حزب جمهوریخواه به 37 درصد رسیده است.

حدود 40 درصد جمهوریخواستار گفته اند که پس از پایان دوره ترامپ خواستار محافظه کارتر شدن این حزب هستند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 25 اسفند 1399 بروزرسانی: 25 اسفند 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 998

به "62 درصد آمریکایی ها معتقدند کشورشان به یک حزب سیاسی سوم نیاز دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "62 درصد آمریکایی ها معتقدند کشورشان به یک حزب سیاسی سوم نیاز دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید