صنایع دستی

اجرای اقدامات اعتمادساز برای تحریک تقاضا و جلب توجه گردشگران

معاون گردشگری گفت: در شرایط حاضر ناشی از بحران ویروس کرونا، اقدامات اعتمادساز از سوی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای تحریک تقاضا و جلب توجه گردشگران داخلی و خارجی در دستور کار قرار گرفته است و انتظار می رود سایر ذی نفعان به ویژه بخش خصوصی...

14 تیر 1399

آب انبار حاجی نظام کاشمر بازسازی شد

معاون میراث فرهنگی خراسان رضوی از بازسازی آب انبار حاجی نظام کاشمر اطلاع داد.

27 خرداد 1399

راهنمای سفر به اصفهان

راهنمای سفر به اصفهاناصفهان به دلیل بناها و شاهکارهای معماری بی نظیرش شهرتی عالمگیر دارد و به لحاظ تاریخی بسیار غنی می باشد. شهر اصفهان در طول تاریخ چند بار پایتخت سلسله های مختلف بوده و به همین دلیل پر از آثار تاریخی زیباست که بازدید از آن ها میتواند...

26 خرداد 1399

بازسازی کاروانسرای وکیل کرمان شهریورماه به خاتمه می رسد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمان گفت:بازسازی کاروانسرای وکیل کرمان با پیشرفت 90درصدی تا شهریورماه امسال به خاتمه می رسد.

25 خرداد 1399

خبرنگاران رسیدگی به 310 شکایت از تاسیسات گردشگری خراسان رضوی

مشهد- خبرنگاران- مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: طی یک ماه و نیم گذشته به 310 شکایت از تاسیسات گردشگری این استان رسیدگی شد.

10 خرداد 1399

چراغ گردشگری در اصفهان خاموش است

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اصفهان از به صفر رسیدن ظرفیت اقامت در استان برای اولین بار در نوروز امسال خبر داد.

24 اردیبهشت 1399

5 مجموعه اقامتی و هتل آپارتمان در فارس به بهره برداری می رسد

خبرنگاران: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: ظرفیت اقامتی فارس در نوروز سال گذشته 500 هزار نفر شب بوده که امسال با بهره برداری از 5 مجموعه اقامتی هتل و هتل آپارتمان این ظرفیت افزایش می یابد.

23 اردیبهشت 1399

تعطیلی بازارچه های موقت عرضه صنایع دستی در اصفهان

خبرنگاران/اصفهان مدیر کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان اصفهان، از تعطیلی بازارچه های موقت عرضه صنایع دستی و معاون گردشگری و سرمایه گذاری این اداره کل نیز از تعطیلی تمام واحدهای اقامتی دائم استان تا اطلاع ثانوی خبر داد.

11 اردیبهشت 1399

برترین بازارهای مسقط پایتخت عمان

حیف است به مسقط سفر کنید و به بازارهای هیجان انگیز سنتی و مدرن این سرزمین افسانه ای سری نزنید. فرقی نمی کند به دنبال کالایی لوکس باشید یا در جست وجوی اشیای قدیمی و عجیب و غریب یا حتی اجناس ارزان قیمت؛ بازار های متنوع عمان در هر گوشه از این شهر نیازهای شما...

31 فروردین 1399

دو باند خرید و فروش اشیاء تاریخی در لرستان منهدم شد

خبرنگاران/لرستان فرمانده یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان از انهدام دو باند خرید و فروش اشیاء عتیقه در استان اطلاع داد.

29 فروردین 1399

افزودن 900 تخت به ظرفیت های اقامتی سمنان، افتتاح 3هتل تا دو ماه دیگر

خبرنگاران/سمنان معاون سرمایه گذاری و طرح های میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان از برنامه ریزی برای افزودن 900 تخت اقامتی بر ظرفیت زیرساخت های گردشگری در این استان خبر داد.

28 فروردین 1399

250 تخت به ظرفیت اقامتی استان تهران افزوده می گردد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران روز 5 بهمن ماه 98 به صورت میدانی از آخرین شرایط پروژه های گردشگری که در ایام دهه مبارک فجر افتتاح می گردد بازدید کرد.

24 اسفند 1398

ثبت اضطراری تنها راه حفاظت از خانه مشروطه گرگان

خبرنگاران، گروه استان ها- زهرا بهرامی: حدود یک ماه پیش بود که تخریب عمارت وزیری معروف به خانه مشروطه گرگان در محله تاریخی دربنو کلید خورد. تخریبی که سرنخ تحقیقاتش به آذرماه سال 89 می رسید.

22 اسفند 1398

پیشرفت 80درصدی مرمت و موزون سازی دیوارنگاره های خانه حریری تبریز

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از پیشرفت 80درصدی مرمت و موزون سازی دیوارنگاره های خانه حریری تبریز اطلاع داد.

20 اسفند 1398

کرمان در بزرگ ترین نمایشگاه گردشگری ایران حاضر می شود

محمود وفایی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: استان کرمان در نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری ایران با مضمون خانه های ایرانی و میهمان ما باشید که از تاریخ 27 بهمن ماه جاری در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار خواهد شد، حضور پیدا می نماید.

16 اسفند 1398

صنعت گردشگری از بازوهای اقتصاد مقاومتی است

فرماندار شهرستان قروه گفت: صنعت گردشگری می تواند به عنوان بازوی اقتصاد مقاومتی نقش خود را به خوبی ایفا نماید.

14 اسفند 1398

برنامه 10ساله جذب 20میلیون توریست، صدور ویزا در 7فرودگاه کشور

به گزارش خبرنگاران، شهرسمنان سومین مقصد رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در سفر یک روزه به استان سمنان بود، مسعود سلطانی فر بعدازظهر پنج شنبه در حاشیه بهره برداری از هتل پنج ستاره شهر سمنان، ضمن بیان اینکه حمایت از حوزه گردشگری در...

14 اسفند 1398

حق همگان را برای سفر تامین می کنیم

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: دولت ایران مصمم است توجه ویژه ای به افراد کم توان داشته باشد و حق آن ها را برای گردشگری تأمین کند. این عزم در منشور حقوق بشر نیز نمود پیدا نموده است.

14 اسفند 1398

ضرورت احیای گردشگری خلخال با ایجاد زیرساخت های گردشگری

خبرنگاران/اردبیل مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل در سفر به شهرستان خلخال به احیای گردشگری این شهرستان با ایجاد زیرساخت های لازم تأکید کرد.

10 اسفند 1398

حذف گردش و سفر از سبد خانوار؟

با بالا رفتن قیمت بنزین هزینه سفر برای خانوارها افزایش قابل توجهی یافته است زیرا برای سفر به نزدیک ترین شهر از محل سکونت خود، در چنین شرایطی باید حداقل دو برابر سال گذشته هزینه سوخت نمایند. علاوه بر آن با وجود اینکه قرار بود افزایش قیمتی را پس از...

7 اسفند 1398
تعداد: (28)